Gyvenkime saugiai

0
103

Remiantis 2020 m. gaisrų statistika, Varėnos rajone sausio ir neseniai prasidėjusio vasario mėnesius jau kilo 12 gaisrų, iš kurių 5 gaisrai kilo dėl neišvalytų dūmtraukių

Šildymo sezono metu gaisrai dažniausiai kyla dėl nesutvarkytų krosnių, neišvalytų ir nevalomų dūmtraukių, gyventojų neatsargaus elgesio su šildymo įrenginiais. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena svarbiausius gaisrinės saugos reikalavimus bei pataria, kaip saugiai elgtis šildymo sezono metu.
Išvalykite dūmtraukius ir šildymo sezonu valykite ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius. Palėpėse mūrinius dūmtraukius ir mūrines sienas su dūmų kanalais išbalinkite. Pakurenę šildymo įrenginį įsitikinkite, kad nesiskverbia suodžiai išbalinto dūmtraukio paviršiuje. Prie krosnies įrenkite nedegų pagrindą, kad iš krosnies atsitiktinai iškritusios žarijos nesukeltų gaisro. Niekada nepalikite atidarytų pakuros durelių. Neperkaitinkite krosnių, prakurams nenaudokite degalų ar kitų greitai užsiliepsnojančių skysčių. Nekūrenkite šildymo įrenginio jam nepritaikytu kuru. Nedžiovinkite ir nelaikykite malkų, rūbų bei kitų degių medžiagų arčiau kaip 1 metro atstumu nuo pakuros ir arčiau kaip 0,5 metro nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų. Nepalikite be priežiūros kūrenamų krosnių, židinių ir nepatikėkite jų prižiūrėti mažamečiams vaikams. Dūmtraukio sklendę visiškai uždarykite tik įsitikinę, kad ugnis jau baigė rusenti. Smilkstančias anglis, pelenus ir šlaką nepilkite į plastikinius kibirus ar konteinerius. Kilus gaisrui nedelsdami informuokite Skubiosios pagalbos tarnybas telefonu 112.
Gyvenamosiose patalpose būtinai įsirenkite autonominius dūmų detektorius, kurie vos dūmams atsiradus, garsiniu signalu praneš apie gresiantį pavojų.
Varėnos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba prašo gyventojų būti atsakingais ir tinkamai naudoti šildymo įrenginius.

Varėnos priešgaisrinės
gelbėjimo tarnybos inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: