ES ir Baltarusija pasirašė vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimus

0
36

Europos Sąjunga ir Baltarusija pasirašė du susitarimus: vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos, pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Jos teigimu, tai pagerins piliečių judumą ir padės plėtoti glaudesnius ES ir jos Rytų partnerystės kaimyninių šalių ryšius.
Vizų režimo supaprastinimo susitarimas leis Baltarusijos piliečiams lengviau gauti trumpalaikes vizas į Europos Sąjungą. Įsigaliojus susitarimui vizos mokestis bus sumažintas iki 35 eurų. Be to, bus nustatyta maksimali aptarnavimo mokesčio riba ir sutrumpintas terminas, per kurį konsulatai privalo priimti sprendimą dėl prašymo išduoti vizą. Kelių kategorijų keliautojai, kaip kad žurnalistai, studentai ir oficialių delegacijų nariai, galės gauti vis ilgesnės trukmės daugkartines vizas ir jiems reikės pateikti mažiau kelionės tikslą įrodančių dokumentų.
Baltarusija vienašališkai jau ėmė taikyti priemones, leidžiančias ES piliečiams trumpam atvykti į Minską be vizų.
Pagrindinis ES ir Baltarusijos readmisijos susitarimo tikslas – remiantis abipusiškumo principu nustatyti saugaus ir tvarkingo neteisėtai ES arba Baltarusijoje gyvenančių asmenų grąžinimo procedūras, visapusiškai gerbiant jų teises pagal tarptautinę teisę.
Pasirašyti susitarimai bus pateikti Europos Parlamentui. Kai bus gautas jo pritarimas, ES Taryba galės oficialiai užbaigti abiejų susitarimų ratifikavimą. Tam reikės ir Baltarusijos nacionalinio susirinkimo pritarimo.

Susitarimai galėtų įsigalioti 2020 m. birželį – pirmą antro mėnesio po sudarymo dieną. Abu susitarimai įsigalios tą pačią dieną.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: