Ovacijos Varėnos chorui „Harmonija“

0
134

Lietuvos valstybės atkūrimo šventę Druskininkų „Eglės“ sanatorijoje besigydantiems žmonėms iš
įvairių šalių primins įspūdingas Vasario 16-osios koncertas, kurį dovanojo Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“.

Šventinį vakarą „Eglės“ konferencijų salę perpildę klausytojai susižavėję klausėsi ir audringomis ovacijomis palydėjo dvylika „Harmonijos“ dainuojamų kūrinių. Choras Lietuvos gimtadieniui parengtą gražiausių lietuviškų patriotinių ir sakralinės muzikos kūrinių koncertą pradėjo Lietuvos valstybės himnu, kurį su varėniškiais dainavo ir publika. „Harmonijos“, kuriai vadovauja Ilona Zalanskienė, chormeisterė Loreta Tiškienė, koncertmeisteris Tomas Kizelis, šventinis pasirodymas nuaidėjo skambiausiais balsais ir akordais, buvo išties įspūdingas ir sukūrė ypatingą šventinę nuotaiką.
„Eglės“ sanatorijos Laisvalaikio skyriaus laisvalaikio projektų vadovas Mantas Micevičius sakė, jog pirmąjį koncertą „Harmonija“ surengė per praėjusių metų Žolines ir jis sulaukė labai teigiamų atsiliepimų, tad ką pakviesti koncertuoti Vasario 16-osios proga, net nekilo abejonių.
Koncerto klausę profesionalūs muzikantai žavėjosi Lietuvos valstybės šventei tobulai parinktu repertuaru ir profesionaliu, artistišku dirigavimu bei iškilmingai, bet drauge ir emocionaliai, nuotaikingai atliktomis dainomis.
Po „Harmonijos“ sudainuotos paskutinės Vytauto Kernagio dainos „Giedu dainelę“ salėje ilgai netilo ovacijos ir garsiai šaukiami „Bravo!“, o išeinančių choristų publika laukė fojė, norėdami nuoširdžiai padėkoti bei kartu nusifotografuoti. Koncerto klausę žmonės iš Vilniaus, Vokietijos, Sankt Peterburgo, Maskvos, Varšuvos, Minsko ir kitų Lietuvos bei užsienio miestų, neslėpdami susižavėjimo sakė, jog ne pirmą kartą atvažiuoja į Druskininkus, tačiau tokio puikaus koncerto ir aukšto lygio dainavimo jiems čia neteko girdėti. „Esam maloniai nustebinti – kaip netikėta buvo šioje salėje girdėti tokio lygio koncertą! Šįvakar klausydami lietuviškų dainų, pajutome, kaip stipriai lietuviai myli savo valstybę ir kaip pagarbiai švenčia jos gimimo dieną. Šiandien čia pajutom tikrą lietuvišką dvasią ir draugiškumą – juk dainos sujungia įvairių tautų žmones“.
„Harmonijos“ vadovė Ilona Zalanskienė džiaugiasi, jog tokie koncertai, kai choras sulaukia nuoširdaus salės palaikymo ir gražių, jautrių atsiliepimų, padėkų, choristus labai sujaudina ir motyvuoja, teikia pasididžiavimo. „Kai dainuodami scenoje matom, su kokia meile mus priima publika, iš džiaugsmo virpa širdys. Jaučiamės labai pakylėti ir Lietuvos gimimo diena mums dar šventiškesnė. Labai džiaugiuosi savo choristais, jie padainavo nepriekaištingai. Šio koncerto atgarsiai – mums didelis įvertinimas ir paskatinimas nesustoti ir tobulėti“, – sako vadovė.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr.
specialistė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: