Varėniškiams – Dakaro užkulisiai iš arčiau

0
300

Šiandien varėniškiai turėjo išskirtinę galimybę, nes į Varėną atvyko Dakaras! „iGo2Dakar“ media komanda – varėniškis Mindaugas Plukys ir fotografas Andrius Laucius – svečiavosi Varėnoje ir dalinosi šviežiais Dakar 2020 įspūdžiais. Taip pat visi, atvykę į renginį, galėjo išvysti ir Odisėją – ištikimąjį komandos automobilį, kuris tik ką parplaukė iš Saudo Arabijos

Živilė Puidokaitienė

Jau 3-ejus metus iš eilės Mindaugas Plukys ir Andrius Laucius mato Dakaro ralį iš arti ir dalinasi jo užkulisiais, dalyvių istorijomis bei karščiausiomis naujienomis. Beveik tris valandas vykęs susitikimas buvo gausus nuotaikingų istorijų bei pasidalijimų patirtimi, patarimais. Susirinkę Dakaro gerbėjai sužinojo daug įdomios informacijos, kuri dažnai net nebūna oficialiai skelbiama arba jos neįmanoma pamatyti per transliuojamus reportažus ar straipsniuose. Vienas kitą papildydami, Mindaugas su Andriumi aprėpė visą trejų metų laikotarpį, pasidalijo įsimintiniausiomis akimirkomis, papasakojo apie pirmąjį judviejų susitikimą ir planavimą važiuoti į Dakarą, kuris iš pradžių atrodė tiesiog neįmanomas dalykas, nes reikėjo per trumpą laiką surinkti nemažą pinigų sumą, viską susidėlioti, susiplanuoti, tačiau, kaip matyti, dideli norai veda prie pergalės, tad jiems kartu pavyko išvykti į Dakarą ne tik 2018 m., bet ir 2019 bei 2020 m.

Kaip Mindaugas juokauja, Dakaras tapo dar viena lietuvių religija po krepšinio. Šį faktą paliudija ir tai, kad Dakare 2020 dalyvavo jau šeši dalyviai iš Lietuvos, vadinasi, susidomėjimas kiekvienais metais auga, tačiau, kaip teigė „iGo2Dakar“ media komandos nariai, tai yra komercinis ralis, kuriame viskas matuojama pinigais.

Paklausti, ar jiems šios išvykos turi kokią nors finansinę grąžą ir ar yra naudingos, Mindaugas ir Andrius neslepia, kad visos trejų metų kelionės buvo tik „į minusą“, tačiau tai neužgožia viso to adrenalino, patirtų įspūdžių, nors kartais ne viskas atrodo taip gražu, kaip transliuojama žiniasklaidoje. Daug ką daro nemiga, nuovargis, nekokybiškas miegas, neskanus maistas ir pan., tačiau ne čia yra esmė. Taip pat jauni vyrai pripažįsta, kad su ta suma, kurią reikia sumokėti už kelionę į Dakarą, būtų galima tris kartus apkeliauti aplink pasaulį, tačiau, visi renkasi tai, ko jiems reikia, o šiems dviem jauniems vyrams reikia būtent tokių potyrių. „Kai pamatėme, kad mūsų projektu žmonės susidomėjo, gaila buvo „žudyti“, tai mes išvažiavome antrą kartą. Jeigu kada nors sugalvosite važiuoti, tai važiuokite ne į Saudo Arabiją, važiuokite į Peru, nes ten yra fantastiška šalis. Peru atitinka lietuvio skonį, nes ten yra kopos ir jūra, ir dar šilta“, – šmaikštavo Mindaugas.

Atvykusius svečius pasveikino ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas: „Noriu padėkoti už tą tokį subtilų ir su geru humoro jausmu perpildytą pasakojimą, už tuos užkulisius, kurie nėra jau tokie saldūs ir sukelia nemažai rūpesčių tiek sportininkams, tiek ir jums. Šią savaitę pirmą kartą sutikau Mindaugą ir jis rugsėjo mėnesį nori lietuvišką Dakarą atvežti pas mus. Susidaro palankios sąlygos, nes pjauna miškus ir liks tik smėlis“, – juokavo administracijos direktorius.

Mindaugas paantrino savivaldybės vadovui ir plačiau papasakojo apie planuojamą renginį: „Rugsėjo mėnesį planuojama, kad įvyks Lietuvos baja „Perimetras“ 4 etapas. Pagrindinės yra trijų dienų varžybos, 60 valandų, 2000 km aplink Lietuvą, Lietuvos pasieniu. Tai yra pačios tautiškiausios bekelės varžybos Lietuvoje, kaip mes jas vadiname. Pirmasis etapas jau įvyko Švenčionyse, antras etapas įvyks gegužės mėnesį Lazdijuose, trečias etapas – Tauragėje, o rugsėjo mėnesį – būtent Varėnoje, jei pavyks susidėlioti visus maršrutus“. Taip pat pridūrė, kad rekomenduoja šį ralį visiems tiems, kurie nori išbandyti save ar pamatyti, iš ko „valgomas“ Dakaras.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: