Padėjo tarnybinis pasieniečių šuo

0
82

Varėnos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai su
įkalčiais sulaikė kontrabandininką. Sprukti bandžiusį ir 2 tūkst. pakelių
cigarečių nešusį Trakų rajono gyventoją tamsoje susekė tarnybinis vokiečių aviganis Varis.

Trečiadienį vakare ties Varėnos rajono Kalvių kaimu patruliavę Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pareigūnai miške pastebėjo įtartiną asmenį su kroviniu. Jis nuo valstybės sienos buvo nutolęs apie kilometrą ir traukė į Lietuvos teritorijos gilumą.
Nešikas taip pat pastebėjo artėjančius pasieniečius, metė krovinį ir, pasinaudodamas tamsa, bandė pasislėpti miške. Kartu su patruliais buvęs VSAT kinologas panaudojo tarnybinį šunį – nekart tokiuose persekiojimuose dalyvavęs devynerių metų vokiečių aviganis Varis bėgliui nepaliko jokių galimybių pasprukti.
Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 54 metų Trakų rajono gyventojas. Jis į Lietuvos gilumą gabeno keturis į polietileną suvyniotus ir savadarbėmis petnešomis sukabintus ryšulius. Juose buvo 2000 pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.
Vyrui dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Sulaikytasis po apklausos paleistas. Jam įteiktas šaukimas atvykti į teismą. Trakiškiui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų.
Cigaretės laikinai saugomos A. Barausko pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio
rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: