Malu padėjo sulaikyti tris cigarečių nešikus

0
37

Talkinami vokiečių aviganio Malu Druskininkų pasieniečiai sulaikė tris
kontrabandos nešikus ir 4 tūkst. pakelių cigarečių

Sekmadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai, talkinami kolegų iš Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir VSAT kinologo su tarnybiniu vokiečių aviganiu Malu, miške netoli Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimo pastebėjo tris asmenis. Jie sekami pasieniečių atėjo nuo sienos su Baltarusija ir gabeno nešulius, apvyniotus polietileno plėvele. Prie nešulių buvo pritvirtintos savadarbės petnešos, kad krovinį būtų patogiau gabenti.
Talkinami Malu VSAT pareigūnai trijulę sulaikė. Nustatyta, kad kontrabandinius rūkalus nešė 29-erių, 30-ies ir 41 metų Druskininkų gyventojai.
Keturkojui buvo duota komanda patikrinti vietovę. Malu iškart užuodė pėdsakus ir savo kinologą bei jo kolegas vedė mišku apie 2 kilometrus. Netrukus miške šuo aptiko dar ryšulių su cigaretėmis.
Iš viso kontrabandininkai neteko 4000 pakelių cigarečių „Korona Menthol Superslims“, paženklintų Baltarusijos akcizo ženklais.
Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę.
Vokiečių aviganis Malu nesyk yra pasižymėjęs sulaikant kontrabandinius krovinius ir jų gabentojus. Pavyzdžiui, pernai spalio gale Kapčiamiesčio pasienio užkardos patruliai Lazdijų rajono Varviškės kaimo ribose, miške maždaug už puskilometrio nuo sienos su Baltarusija, aptiko paslėptą krovinį. Tai būta ryšulių su cigaretėmis.
Į įvykio vietą buvo iškviestas Malu. Keturkojui buvo duota komanda sekti pėdsakais. Malu juo iškart užuodė ir savo kinologą bei jo kolegas vedė mišku apie 300 metrų. Čia šuo aptiko dar keturis tokius pačius ryšulius su cigaretėmis.
Iš viso kontrabandininkai tąkart neteko 6000 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir „Queen Menthol“, paženklintų Baltarusijos akcizo ženklais.

VSAT Varėnos pasienio
rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: