Varėniškiai paminėjo jubiliejinę Kovo 11-ąją

0
428

Šiandien varėniškiai minėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Ši diena įprasmino daugelio kartų kovą už laisvę, tapo viena svarbiausių mūsų akimirkų.

Živilė Puidokaitienė

Varėnos rajono gyventojai šią dieną turėjo išskirtinę progą nemokamai pamatyti dokumentinį filmą „Vanago portretas“ Varėnos kultūros centro kino salėje. Vėliau jų laukė Varėnos pasienio rinktinės parodomoji programa Vasario 16-osios gatvėje ir Šv. Mišios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Beveik šimto dalyvių sulaukė bėgimas „Aš bėgu už laisvę“. Startas buvo Senojoje Varėnoje prie Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečio paminklo (bėgimo dalyvius nuo Varėnos rajono savivaldybės į Senąją Varėną vežė specialus autobusas). Prieš paskelbiant startą, tylos minute buvo pagerbti visi, jau į amžinąjį poilsį išėję Nepriklausomybės akto signatarai, Lietuvą gynę ir Lietuvą kuriantys žmonės. Buvo padėtos gėlės prie Nepriklausomybės paminklo bei savanorių kapų. Visi bėgimo dalyviai buvo laukiami prie Varėnos rajono savivaldybės, kur vėliau buvo paskelbti nugalėtojai. Šiemet greičiausiai atbėgo Adomas Taraskevičius, greičiausiai atbėgusi mergina – Ema Zaiceva. Šiemet buvo renkamas ir šventiškiausiai, tautiškiausiai apsirengęs dalyvis, juo tapo – Odeta Kvietkauskaitė. Didžiausia ir šauniausia komanda – jaunųjų šaulių komanda.

Varėnos rajono meras Algis Kašėta taip pat pasveikino visus susirinkusius varėniškius: ‚Atrodo, kad daug buvo negandų, buvo nesklandumų, sunkumų kelyje į šį jubiliejų, tačiau niekada lietuviai negyveno tokiuose pritekliuose, nebuvo tokie laisvi kaip šiandien. Kadangi mes tą žinome, turime pagrindą džiaugtis. Šiandien yra 30 metų, kai mes esame laisvi Europoje, laisvi pasaulyje. Prisiminkime istoriją, kad galėtumėm pasverti tą laisvės kainą. Dar ne taip seniai šioje aikštėje, prieš tris dešimtmečius takučiu ėjo suvaryti žmonės, galima sakyti, kad paniekinti, nes jie nenorėjo eiti į tas šventes ir stovėti prieš sceną, nes jiems tai buvo svetima, juos slėgė tai, kad Lietuva yra okupuota“. Meras teigė, kad sulaukėm Dievo dovanos, nuostabių istorinių aplinkybių, kai galėjom vėl atkurti nepriklausomybę, nors tam buvo pralieta labai daug kraujo, daug aukų. Tačiau, pasak A. Kašėtos, šiandien drąsiai galima pasakyti, kad esame pasiruošę kurti Lietuvą, jaučiam atsakomybę, žinom laisvės kainą. „Aš labai noriu padėkoti jauniems žmonėms, kuriais galime didžiuotis, kurie dalyvauja mūsų renginiuose, kurie kurs valstybę po mūsų. Noriu padėkoti kiekvienam iš jūsų, kuris jaučia atsakomybę kiekvieną dieną, kurie žino, kad kiekvienas turi galimybę įnešti savo dalelę į valstybės gyvenimą. Mes negalime pakeisti viena diena ar vienu darbu valstybės gyvenimo, tačiau mes galime savo pavyzdžiu kasdienybėje sukurti tą gražią mozaiką, kuri vadinasi tauta, valstybė, tėvynė“, – kalbėjo rajono meras.

Seimo narys Juozas Baublys teigė, kad jau antra karta auga laisvi, nebijantys vežimo, nežinantys, kas tai yra – vežimas, priespauda: „Jau daugelis iš mūsų vyresnės kartos atstovų daugiau kaip pusę savo amžiaus gyvenam laisvoje, nepriklausomoje valstybėj. Tad džiaukimės ir didžiuokimės laisve, branginkime laisvę ir visi kartu kurkime Lietuvos ateitį“.

Vakare laukė iškilmingas koncertas „Laisvės vėjas“, kur muzikinę programą dovanojo mūsų rajono muzikantai, atlikėjai, šokėjai. Vėliau visus džiugino lazerių šou prie Varėnos rajono savivaldybės.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: