Nedegink žolės!

0
264

Kovo mėnesį Varėnos rajone atvirose teritorijose kilo 13 gaisrų, ugniagesiai gelbėtojai skubėjo gesinti degančios žolės, miško paklotės. Nustatyti asmenys, dėl kurių kaltės kilo gaisrai, nubausti pagal LR Administracinių nusižengimų kodeksą

Pernykštės žolės deginimas kasmet pavasarį kelia didelį rūpestį. Vos atšilus orams deginama žolė neatsižvelgiant į žalą gamtai, nepaisant jokių priešgaisrinės saugos reikalavimų, rizikuojant savo bei kitų žmonių sveikata, gyvybe, turtu. Vis dar gajus mitas, kad nudeginus žolę pagerės pieva, yra seniai paneigtas – įrodyta, kad žolės deginimas atneša didelių nuostolių dirvožemiui ir gamtai: sunyksta paviršinis humuso sluoksnis, augalai, jų sėklos, žūsta sudygusių sėklių daigai, pradedančių kaltis vertingų augalų ūgliai, vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai. Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į miškus, durpynus, sodybas, ūkinius pastatus. Deganti sausa pievos paklotė išskiria toksiškas dujas ir įvairias sveikatai kenksmingas kietąsias daleles, kurių sudėtyje yra suodžių, dervų, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų.
Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nebūti abejingais ir nepraeiti pro šalį, pasistengti patiems ją užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, bei užtrypiant ją kojomis, užpilant vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsdami informuokite Skubiosios pagalbos tarnybas telefonu 112.
Primename, kad augalinės kilmės atliekas galima deginti kaimo vietovėse, miestuose ir miesteliuose draudžiama. Jeigu ruošiatės deginti augalinės kilmės atliekas, jas sugrėbkite į krūvas ir deginkite ne arčiau, kaip 30 m nuo statinių ir 50 m nuo miško. Nepalikite be priežiūros besikūrenančios laužavietės. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti. Nekurkite laužo pučiant stipriam vėjui. Šašlykines, kepsnines kūrenkite ne arčiau kaip 6 m nuo statinių. Atsargiai elkitės su ugnimi – nemėtykite degančių degtukų, neužgesintų nuorūkų.
Už aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus deginant sausą žolę, nendres, javus, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas atsakomybė taikoma pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnį ir užtraukia baudą nuo 30 iki 350 eurų.
Ugniagesiai gelbėtojai ragina gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose ir miškuose, nedeginti pernykštės žolės.

Varėnos rajono priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: