Lapus ir šakas mieste deginti draudžiama

0
212

Atšilus orams žmonės tvarko savo namų aplinką, grėbia pernykščius lapus, geni medžius ir krūmus. Vieni gyventojai atliekas veža į kompostavimo
aikšteles, o kiti – degina.

Miestuose ir miesteliuose draudžiama deginti laužus ar gamtinės kilmės atliekas (lapus, šakas). Kaimiškose vietovėse sausą žolę bei nukritusius lapus galima deginti sugrėbus į krūvą, tačiau ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir nuolat stebėti. Nesilaikantiesiems priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimų gresia bauda iki 70 eurų. Surinktų augalų ar jų dalių deginimui lauko sąlygomis taikomi aplinkos ministro įsakymo „Dėl aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis patvirtinimo“ reikalavimai.
Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.
Draudžiama surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose).
Varėnos rajono gyventojai gali nemokamai pasinaudoti kompostavimo aikštele, esančia Geležinkelio g. 65A, Varėnoje. Į aikštelę gyventojai atliekas gali pristatyti nemokamai, tik reikia turėti asmens dokumentą. Čia galite priduoti didžiųjų gabaritų atliekas. Prieš atvežant atliekas, prašome susisiekti nurodytu telefonu 8 672 89 277. Aikštelė pirmadienį, sekmadienį nedirba, o kitomis dienomis nuo 9 – 18 val. Pietų pertrauka nuo 13 –14 val.
Būkime atsakingi ir saugokime gamtą!

AM inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: