Žinutė individualios veiklos vykdytojams: neatidėliokite pajamų deklaravimo paskutinei minutei

0
40

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad pajamas iš individualios veiklos už 2019 metus jau deklaravo daugiau nei 850 Varėnos rajono gyventojų. Dar beveik 1 tūkst. varėniškių, vykdžiusių individualią veiklą įsigijus verslo liudijimą arba įregistravus individualios veiklos pažymą, pajamų deklaracijas turėtų suskubti pateikti iki liepos 1 d.
„Gyventojus, kurie vykdė individualią veiklą, kviečiame pajamų deklaracijos pateikimo neatidėti paskutinei minutei“, — sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad šiais metais pajamų deklaravimas vykdomas nauju klausimų-atsakymų principu. Pasak J. Stankienės, gyventojui, norinčiam pateikti pajamų deklaraciją, tereikia atsakyti į Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) vedlio pateikiamus klausimus, o jo atsakymai bus automatiškai perkeliami į sistemą. „EDS vedlys yra pritaikytas prie šiandieninio kliento poreikių – pajamų deklaracijos pateikimas tapo dar paprastesniu, patogesniu ir greitesniu“, – teigė J. Stankienė.
Pernai 104 tūkst. individualią veiklą pagal pažymą vykdančių gyventojų deklaravo 86 mln. gyventojų pajamų mokesčio (GPM), o 93 tūkst. vykdžiusių veiklą įsigijus verslo liudijimą – 8,2 mln. eurų GPM.
Atverti aptarnavimo
padaliniai

Nuo birželio 1 d. gyventojai, kuriems reikalinga VMI darbuotojų konsultacija, iš anksto užsiregistravus, gali atvykti į VMI aptarnavimo padalinius. Klientai bus priimami tik su išankstine registracija, tik jiems skirtu laiku ir užtikrinant reikiamą atstumą tarp vienu metu aptarnaujamų žmonių. Varėniškiai konsultacijai gali užsiregistruoti telefono numeriu 8 315 55 872. Visų padalinių registracinius numerius galima rasti VMI interneto svetainėje.
„Norime atkreipti dėmesį, kad konsultacijos pirmiausia turėtų būti skirtos tiems klientams, kurie turi neatidėliotinų ir laikui jautrių mokestinių klausimų, arba pajamų deklaracijas turi pateikti skubiau nei iki numatyto liepos 1 d. termino bei neturi galimybės naudotis VMI e. paslaugomis. Su kitais pajamų deklaravimo ar savarankiškos veiklos registravimo klausimais susidūrusius klientus kviečiame peržiūrėti VMI parengtus vaizdo gidus Youtube kanale, jungtis prie Mano VMI bei Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) ir VMI elektronines paslaugas išbandyti savarankiškai arba kreiptis konsultacijai telefonu“, – primena Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.
Konsultacijos telefonu
Konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje. Kilus klausimams, pasikonsultuoti gyventojai gali ne tik paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882, bet ir kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje. Alytaus apskrities gyventojai konsultuojami telefono numeriais 8 343 97 762 ir 8 315 55 856.
Kauno AVMI primena, kad COVID-19 paveiktas ekonomines veiklas (jų sąrašą rasite čia) vykdantiems savarankiškai dirbantiems gyventojams automatiškai, be papildomo prašymo taikomos mokestinės pagalbos priemonės – per ekstremaliąją situaciją ir 2 mėnesius po jos, gyventojams nebus skaičiuojami delspinigiai ir pradedamas mokesčių išieškojimas.
Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir VMI vaizdo kanale. Išsami informacija apie pajamų deklaravimą pasiekiama adresu https://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-uz-2019-m. Aktuali informacija skelbiama ir oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia