Rinkliavų lengvatos

0
83

Savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl
vietinių rinkliavų nuostatų pakeitimo

Šių metų birželio 19 d. posėdyje Varėnos rajono savivaldybės taryba vietinių rinkliavų nuostatus papildė naujais punktais, reglamentuojančiais vietinės rinkliavos už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės viešosiose vietose lengvatas tam tikroms asmenų grupėms. Atsižvelgiant į koronaviruso pandemijos sukeltą ekonominį sunkmetį, sudaromos palankios sąlygos mažiausias pajamas gaunančioms ir socialiai pažeidžiamoms grupėms gauti papildomų pajamų, skatinti jų užimtumą, padėti maitinimo paslaugas teikiančiam vietos verslui greičiau atsigauti ir įveikti koronaviruso sukeltas neigiamas pasekmes. Taip pat buvo atsižvelgta į Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo nuostatas, numatančias savivaldybių institucijoms pareigas skatinti vietos tautinio paveldo produktų kūrėjų sukurtų tautinio paveldo produktų gamybą ir realizavimą.
Tarybos sprendimu nuo vietinės rinkliavos už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose atleidžiami:
Asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Varėnos rajone, prekiaujantys miško gėrybėmis, taip pat savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis ir (ar) gėlėmis iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių:
1.1. pensininkai ir neįgalieji. Šie asmenys privalo turėti pensininko arba neįgaliojo pažymėjimą;
1.2. asmenys, registruoti Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šie asmenys privalo turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą ir Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą pažymą.
Asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Varėnos rajone, turintys tradicinių amatų meistro pažymėjimą ir prekiaujantys sertifikuotais tautinio paveldo produktais. Prieš išduodamas leidimą šiems asmenims, seniūnas turi patikrinti, ar asmuo turi tautinio paveldo produkto (-ų) sertifikatą, tradicinių amatininkų registre www.tautinispaveldas.lt arba paprašydamas asmens pateikti sertifikatą. Šie asmenys nuo vietinės rinkliavos už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas atleidžiami ir viešųjų renginių bei švenčių metu.
Lauko kavinių savininkai, teikiantys maitinimo paslaugas Savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, kuriose leidžiama prekiauti ar teikti paslaugas. Ši lengvata taikoma skaičiuojant rinkliavą už 2020 metus.
Primename, kad prekiaujantys ar paslaugas teikiantys minėtų grupių asmenys vis tiek privalo gauti leidimus iš seniūnijos, tačiau jie atleidžiami nuo vietinės rinkliavos.

Savivaldybės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: