Varėnoje krepšininkas Paulius Jankūnas surengė krepšinio treniruotę

0
151

Nors lauke – kepinantis karštis, jaunieji Varėnos rajono krepšininkai noriai rinkosi į miesto centre esančią lauko krepšinio aikštelę, nes nenorėjo praleisti retos galimybės pasitreniruoti su vienu žymiausių Lietuvos krepšininkų Pauliumi Jankūnu. Ši treniruotė, kurioje su dalyvavusiais vaikais žymus krepšininkas ne tik dalijosi patirtimi krepšinio aikštelėje, kartu sportavo, bet ir bendravo, yra viena iš paramos ir labdaros fondo „Sporto viltys“ įgyvendinamo projekto „Suteik galimybę sportuoti“ veiklų. Projektas skirtas kaimiškųjų vietovių vaikams, kurie nuo praėjusių metų rudens atvežami į Varėnoje vykstančias krepšinio, rankinio, futbolo treniruotes.

Paulius Jankūnas, mielai sutikęs prisidėt prie projekto veiklų, pažymėjo, kad visa projekto iniciatyva yra puiki ir sveikintina, nes suteikia vaikams šansą susirinkt sporto aikštelėse ir turiningai praleist laiką. „Man labai smagu, kad susirinko nemažai žaidžiančių krepšinį vaikų, nors karšta. Smagu matyt, kad atėjot su sportinėmis aprangomis, atsinešėt kamuolius. Jūsų amžiui sportuoti yra labai gerai, nes ne tik kūnas sportuoja, bet ir mąstysena lavinama. Mokotės dirbti komandoje, siekti komandinių tikslų ir tai yra labai šaunu!“
Susirinkusius pasveikinęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta dėkojo žymiam krepšininkui, kuris geranoriškai sutiko varėniškius pamokyti krepšinio. „Šiandien susirinkom su gera intencija. Malonu, kad tokio lygio krepšininkas kaip Paulius Jankūnas sutiko skirti laiko ir patreniruoti varėniškius. Jums pasisekė, nes turėsit puikią galimybę įgyt patirties. Laikykit krepšinio vėliavą aukštai!“.
Trisdešimt įvairaus amžiaus vaikų iš Varėnos, Merkinės, Žilinų su dideliu susidomėjimu klausė krepšinio žvaigždės Pauliaus Jankūno patarimų, kaip teisingai daryti apšilimą, perduoti kamuolį, ginti krepšį. Jauniausias ir labai smalsus treniruotės dalyvis buvo penkiametis Erikas Jonaitis. Vyko trumpos varžybos, kurių metu išaiškėjo ir rezultatyviausias žaidėjas Žilvinas Jonytis. Jam Paulius Jankūnas padovanojo kamuolį su žalgiriečių parašais.
Po treniruotės jis kiekvienam žaidėjui įteikė po plakatą su savo nuotrauka ir autografu. Krepšinio aikštelėje buvo daug vaikiškų nesuvaidintų džiugių emocijų! Paulius Jankūnas atsakė į visus varėniškius dominusius klausimus – kiek trunka krepšinio žvaigždės treniruotės, kokia sportininko dienotvarkė, kaip teisingai treniruotis, kad mažiau pavargtum ir daugybę kitų. Paulius Jankūnas ne tik draugiškai dalijo patarimus krepšinio aikštelėje, pasirašinėjo autografus, fotografavosi ir noriai bendravo. Krepšininkas sakė, jog jam taip pat labai smagu, kad turėjo galimybę varėniškiams perteikt savo patirtį. „Jei ši diena vaikams buvo įsimintina, aš taip pat esu labai laimingas“. Ši treniruotė vaikams išties paliko neišdildomų įspūdžių ir bus didelė motyvacija jiems sportuoti ir siekti asmeninių pergalių toliau, nes akivaizdus pavyzdys, kad sportuojant galima pasiekti didelių aukštumų ir sėkmingai siekti savo užsibrėžtų tikslų, paskatino ne vieną.
Vaikai džiaugėsi gavę progą po karantino, kai treniruotės nevyko, bent kiek atsigriebt ir pasitreniruot aukštu lygiu su žymiu krepšininku Pauliumi Jankūnu. Jų tėvai taip pat dėkingi, kad vaikams suteikta galimybė turiningai praleisti laisvalaikį sportuojant.
Šioje bei kitose treniruotėje fondo projekte dalyvaujantis vaikai ne tik gerai praleis laiką, bet ir sutvirtės fiziškai bei gaus gerų žinių.
Šią socialinę iniciatyvą sugalvojo ir laimėjęs dalinį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo finansavimą, projektą „Suteik galimybę sportuoti“ nuo praėjusių metų rudens įgyvendina labdaros ir paramos fondas „Sporto viltys“. Fondo vadovas Rolandas Markinas pažymi: „Džiaugiuosi, kad mūsų fondas turi galimybę įgyvendinti tokį turbūt precedento Lietuvoje neturintį projektą. Nors karantinas šiek tiek pristabdė mūsų veiklą, bet mes nenusimename. Priešingai – tikimės, kad vasara bus aktyvi. Tai įrodė krepšinio treniruotė su Pauliumi Jankūnu. Labai tuo džiaugiuosi ir esu be galo jam dėkingas. Mes pasistengsime suteikti kaimo vaikams galimybę sportuoti ir su kitomis sporto žvaigždėmis. Tokios galimybės tikrai ne visi vaikai gali turėti, tad manau, kad tikrai smagu, jog mūsų fondo draugai mielai sutiko prisijungti ir pravesti tiek krepšinio, tiek rankinio, tiek futbolo užsiėmimus, kurių metu vaikai gaus daug svarbių patarimų“.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos Bendrojo
skyriaus vyr. specialistė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: