Medienos „karstuose“ sudėtos cigaretės

0
120

Raigarde ir Medininkuose vėl dideli kontrabandos sulaikymai: medienos „karstuose“ ir tarp elektros prietaisų aptikta beveik 2 mln. eurų vertės cigarečių

Karas su šešėliu tik intensyvėja – muitinės pareigūnai baigė skaičiuoti dar liepos 18 d. Raigarde sulaikytą didžiulę (827 dėžių rūkalų) kontrabandos siuntą, slėptą iš Baltarusijos gabentoje medienoje.
Vilkikas – „Renault Magnum“, vairuojamas Baltarusijos piliečio, į Raigardo kelio postą atvažiavo liepos 18 d., apie 4 val. ryto. Jo vairuotojas deklaravo vežantis lentas, tačiau muitinės pareigūnai, puikiai žinodami, kad būtent mediena dažnai tampa priedangos kroviniu kontrabandininkams, nusprendė patikrinti lentas rentgeno kontrolės sistema.
Po patikrinimo paaiškėjo, kad tikrų lentų krovinys tėra puspriekabės gale, o likusios „lentos“ tebuvo krovinio imitacija: sukalus vienas su kitomis, iš jų buvo suformuoti vadinamieji „karstai“, kurių viduje paslėptos cigarečių dėžės.
Slaptaviečių ardymo darbai užtruko, tad tik šiomis dienomis suskaičiuota, kad iš viso „Renault Magnum“ gabeno 413 500 pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk Super Slims“, „NZ Gold“ ir „Fest“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,443 mln. eurų.
Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, vėliau, Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas dviem mėnesiams. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.
Tai didžiausi cigarečių kontrabandos sulaikymai pastaruoju metu. Iš viso per pirmą 2020-ųjų pusmetį MKT pareigūnai ikiteisminiuose tyrimuose jau sulaikė 9 mln. pakelių cigarečių kontrabandos. Užkardyta žala valstybei siekia daugiau nei 31 mln. eurų.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: