Policija įspėja: gavę pasiūlymą praturtėti investuojant, būkite budrūs!

0
80

Šiandieniniai sukčiai veikia agresyviai ir drąsiai siūlydami lengvą ir greitą būdą praturtėti investuojant. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimo tyrimo skyriuje tiriamas antras sukčiavimo atvejis, kai sukčiai veikia pagal panašią veiksmų schemą. Žmonės, patikėję apgaule ir tikėdamiesi uždirbti pelno, skolinasi didžiules pinigų sumas ir jas praranda.

Kaip veikia sukčiavimo
schema?
Sukčiai skambina iš įvairių šalių mobiliojo ryšio operatorių abonento numerių. Dažniausiai skambinantys asmenys bendrauja rusų kalba. Į skambutį atsiliepusiajam paaiškina, kad dirba didelėse investicijų kompanijose, kurios vykdo investicijų politiką, ir siūlo investuoti pinigus bei gauti didžiulį pelną. Susidomėjusiesiems sukčiai pateikia nuorodas į įvairias finansines platformas, kuriuose privaloma registracija. Tariamieji finansų ekspertai siūlosi padėti įvykdyti sėkmingą registraciją investicijų platformoje ir nurodo asmenims savo kompiuteryje įdiegti kompiuterinę programą „AnyDesk“, per kurią įgyja nuotolinę prieigą prie susidomėjusiųjų kompiuterio.
Žmonės, nieko neįtardami, atlikę sėkmingą registraciją platformoje perveda pinigus į nurodytą sąskaitą. Finansinės platformos paskyroje apgaulingai parodoma, kad iš investuotos sumos jie uždirbo pelno. Patikėję lengvu uždarbiu žmonės skolinasi dideles pinigų sumas ir toliau investuoja siekdami uždirbti dar daugiau. Tačiau kai nori atsiimti pinigus iš finansinės platformos, sukčiaujantieji pradeda reikalauti sumokėti įvairius mokesčius, tokiu būdu išviliodami dar daugiau pinigų.
Dažniausiai nukentėjusieji, nurodant sukčiams, atsidaro sąskaitas kitose finansų įstaigose arba kriptovaliutų keityklose ir į šias bendroves perveda asmeninius pinigus manydami, kad investuoja. Tuo tarpu sukčiai, padėję atsidaryti šias paskyras ir žinodami prisijungimo prie šių paskyrų slaptažodžius, visas lėšas kriptovaliutų pavidalu perveda į kitas sąskaitas. Atliktų tokių finansinių pavedimų dažniausia atsekti nėra galimybės. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriuje atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose sukčiai naudojo swissmarket.net, Investingcapital.com, https://gfbroker.com/ neregistruotas finansines platformas.

Kaip atpažinti ženklus,
rodančius, kad siūlomas
investicinis uždarbis yra tik būdas išvilioti jūsų pinigus?
Sukčiai dažnai naudoja neregistruotas finansų platformas.
Patartina, prieš atliekant bet kokias finansines operacijas, patikrinti, ar mokėjimų, investavimo platformos yra finansų rinkų dalyvės. Lietuvos bankas siekdamas apsaugoti vartotojų interesus, skelbia sąrašą subjektų, neturinčių teisės Lietuvoje teikti finansinių (įskaitant investicinių) paslaugų, tačiau jas siūlančių ir sudarančių galimybes šias paslaugas gauti (įskaitant galimybes prekiauti finansinėmis priemonėmis) jų administruojamose interneto svetainėse. https://www.lb.lt/lt/subjektu-sarasas
Dažnai nusikaltėliai naivuolius vilioja pažadais per trumpą laiką uždirbti kelis kartus, o kai kuriais atvejais net ir keliolika kartų daugiau nei investuojama. Be to, žadama, kad nėra jokios tikimybės prarasti pinigus, nors bet kuris finansų ekspertas įspėtų, kad šimtaprocentinių garantijų investuojant nebūna.
Nusikaltėliai, be kita ko, bando spausti kuo greičiau priimti sprendimą ir investuoti.
Patartina kritiškiau vertinti abejotinus skambučius.
Gautą informaciją galima patikrinti internete.
Prieš investuojant būtina konsultuotis su finansų ekspertais ar pasitarti su artimaisiais.

Policija ragina saugoti savo turtą.

Ginti. Saugoti. Padėti.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: