Žolynų šventėje – ir pamokos, ir linksmybės

0
141

Žolynų šventė, vykusi Kriviliuose ,,Girios medeliai, žali žaliuonėliai“, buvo skirta Eugenijos Šimkūnaitės 100-osioms gimimo metinėms atminti.

Renginį organizavo ir vedė Krivilių kultūros centro direktorė Virginija Černiauskienė ir bibliotekininkė Zita Varanavičienė.
Gamtos mokslų daktarė, farmacininkė, botanikė, žolininkė Eugenija Šimkūnaitė ką turėjo, tuo dalinosi su kitais. Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo pirmininkės Birutės Karnickienės žodžiais: „Jei tikėsime, kad ateiname į šią žemę tam, kad ją pakeistume ir paliktume dar gražesnę, o šalia esantiems taptų lengviau gyventi dėl mūsų buvimo šalia, tai Eugenijos Šimkūnaitės gyvenimas būtų pats tikriausias pavyzdys. Vienas būdingiausių jos bruožų – meile grindžiama globa gyvajai gamtai: sprogstančiam pumpurui ir besiskleidžiančiam žiedui, skruzdei ir žiogui. Patarimais, pamokymais, draudimais: nerauk, neskink, neplėšk, žmogau, esi tos pačios gamtos dalis, juk neilgai džiaugsies: nuvys ir numesi. Štai tokių tiesų ji mokė“.
Šventėje skambėjo Krivilių folkloro ansamblio ,,Volungė“ dainos. Pasaką „Kaip vyšnia sodan insiprašė“ skaitė Skaiva Matijoškaitė. Didelio susidomėjimo sulaukė edukacinės pamokos, kurias vedė bitininkas Petras Parafinavičius iš Vydenių, ūkininkas kriviliškis Kęstutis Varanavičius, mokytoja Dovilė Butėnienė iš Kaišiadorių, Virginija Brūzgienė iš Panočių.
Dėkojame bitininkui Petrui už įdomų pasakojimą apie bites ir skanų medų; ūkininkui Kęstučiui – už surištas vantas, kurių ne vienas gavo dovanų; mokytojai Dovilei – už pamokymą, kaip pasigaminti stalo dekorą iš augalinių medžiagų; Virginijai – už daržovių džiovinimo, pasiruošimo atsargų žiemai, pamoką. Šventėje dalyvavo „Prisijungusi Lietuva“ atstovai Violeta ir Modestas, kurie apdovanojo visus prizais, sukusius išmanųjį laimės ratą.
Plačiau susipažinti su Eugenijos Šimkūnaitės nuveiktais darbais, parašytais straipsniais, knygomis galite užsukę į Krivilių biblioteką.

Virginija
Černiauskienė
Krivilių kultūros centro direktorė

Zita
Varanavičienė
Krivilių bibliotekos
bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: