Dar trys Varėnos rajono savivaldybės tarybos nariai veikė interesų konflikte

0
56

Nepriimdami savo pačių pareikštų nusišalinimų, dar trys Varėnos rajono savivaldybės tarybos nariai – Kęstutis Budėnas, Giedrius Samulevičius ir Audriaus Saulynas – veikė interesų konflikte. Tokiais veiksmais valstybės politikai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam iškilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktą, 11 straipsnio 1 ir 2 dalis), vienbalsiai nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
Tyrimo duomenys rodo, kad šių metų kovą savivaldybės tarybos posėdyje buvo spręsti trys klausimai, susiję su valstybės politikų arba jų sutuoktinių darbovietėmis: Varėnos ligonine, kurioje dirba K. Budėnas, Varėnos „Ryto“ progimnazija, kurioje dirba jo sutuoktinė bei Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija, kurioje dirba G. Samulevičiaus sutuoktinė ir A. Saulynas.
Nustatyta, kad, prieš svarstant minėtuosius klausimus, šie valstybės politikai išreiškė norą nusišalinti, tačiau iš posėdžių salės neišėjo ir balsavo kartu su kitais savivaldybės tarybos nariais. Pareikštų nusišalinimų nuspręsta nepriimti – esą, antraip nebūtų buvę kvorumo.
Analogišką situaciją VTEK nagrinėjo praėjusią savaitę. Tąkart pažeidimai konstatuoti šios savivaldybės tarybos nariams Mariui Krakauskui, Sauliui Ivanauskui bei Rasai Kačiurinienei.
VTEK pabrėžia, kad nusišalinęs asmuo negali dalyvauti, kai sprendžiama priimti, ar nepriimti jo pareikštą nusišalinimą. Nusišalinęs asmuo tuo metu negali būti patalpoje, kurioje šis klausimas sprendžiamas. Nusišalinti reiškia toliau jokia forma nebedalyvauti.
VTEK primena, kad valstybės politikai privalo veikti viešojo intereso labui ir užtikrinti, kad sprendimus priimtų nešališkai, vengtų interesų konfliktų ir elgtųsi taip, kad nė nekiltų abejonių dėl tokio konflikto egzistavimo.

VTEK informacija

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: