Nepotizmas Varėnoje klesti, arba Kuo Kašėta skiriasi nuo Lukašenkos?

0
296

Rugpjūčio pabaigoje vykusiame
tarybos posėdyje rajono meras Algis Kašėta pademonstravo ir
kietą valią, neleidęs pasisakyti aplinkosaugininkui Vytautui
Butkevičiui, už ką buvo sulygintas su kaimyninės
Baltarusijos vadovu, ir nusirito iki bobučių lygio, kai buvo
paklaustas apie marčios įdarbinimą Varėnos kultūros
centre, o dėl išryškėjusios apgaulės, kai UAB „Varėnos
komunalinį ūkį“ prijungus prie UAB „Varėnos šiluma“, funkcijas
perėmė ne „Varėnos šiluma“, o Vilniuje veikianti įmonė
„Jarinta“, mero atsakymo laukia ir opozicija, ir
varėniškiai, gyvenantys daugiabučiuose, ir visi rinkėjai

Romana Vaičkutė

Pasisakyti neleido
Kurioje vietoje katė kelią perbėgo tarp Varėnos r. savivaldybės administracijos direktoriaus Alvydo Verbicko ir aplinkosaugininko Vytauto Butkevičiaus, Senojoje Varėnoje kuriančio akmenų parką, sunku pasakyti, bet panašu, kad A.Verbickas persekioja V.Butkevičių. Pasitelkęs į pagalbą žiniasklaidą, A.Verbickas kone apkaltino V.Butkevičių akmenų vagyste iš valstybinės žemės Matuizose.
V.Butkevičius tarybos posėdyje buvo pasiruošęs pasisakyti, tačiau tokia galimybė jam nebuvo suteikta. Meras Algis Kašėta aiškino, kad reglamente nėra numatyta galimybė gyventojams pasisakyti, tai galima tik kviestiems asmenims, savivaldybės įmonių, įstaigų atstovams, tad bet kas, anot mero, panorėjęs ateiti į tarybą spręsti savo problemų negali. Mero teigimu, jis neturįs teisės pažeisti reglamento. Tada tarybos narys Povilas Saulevičius priminė Reglamento 15-tą punktą, kuris tai leistų, tačiau A.Kašėta jį perskaitęs laikėsi savo nuomonės ir prisiminė kitą atvejį, kai prieš porą metų tarybos posėdyje neleido pasisakyti aktyviam visuomenininkui Algimantui Daškevičiui ir pareiškė, kad diskusija baigta.
Frakcijos vardu žodžio paprašė Povilas Saulevičius.

Kašėtą sulygino su Lukašenka
Į tribūną išėjusi Angelė Malinovskienė prisiminė, kad buvo graži Laisvės kelio akcija palaikyti Baltarusijos žmonėms, kurioje dalyvavo ir A.Kašėta. Ji pareiškė, kad jau ne pirmą kartą tarybos posėdžio metu pasijaučia „atsidūrusi Baltarusijoje, kadangi ponas meras elgiasi kaip ponas Lukašenka. Jis neleidžia mums kalbėti, nors pagal reglamentą mes turime teisę, mes turime teisę užduoti klausimus, meras neturi teisės mums išjunginėti mikrofonų, tai aš manyčiau, jeigu jau dalyvaujam Laisvės kelyje, tai pirmiausiai susitvarkykim, kad ir pas mus, tarybos posėdyje, būtų demokratiniai principai.“

Nepotizmas valdo!
Nors Varėna šalyje lyderiauja pagal nepotizmo rodiklius, mūsų rajono valdžia toliau juos „gerina“. Naujausi faktai – mero marti dirba Varėnos kultūros centre etnografe nuotoliniu būdu, nes tuo pat metu ji dirba Vilniuje. Šiuo klausimu Socialdemokratų frakcijos vardu pasisakė Povilas Saulevičius. Pasak jo, „jau ne kartą iš šios tribūnos aptarinėjom merui ir jo aplinkai artimų žmonių įdarbinimą Varėnos rajono biudžetinėse įstaigose, tad visiems žinomos informacijos nekartosiu. Šįkart pateiksiu informacijos apie vieną artimiausių Varėnos rajono mero Algio Kašėtos bendražygį ir mūsų kolegą (Kanauką – red.). Jo marti įdarbinta Varėnos vandenyse projektų vadove. Jo sūnus įdarbintas Varėnos ligoninėje, o pats tarybos narys visai neseniai pradėjo dirbti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinyje, kur yra atsakingas už atliekų rūšiavimo priežiūrą, arba paprasčiau tariant – tikrina, ar gyventojai tinkamai rūšiuoja atliekas. Sakysit, kad ši darbovietė nesusijusi su Varėna? Susijusi ir labai, nes vienu iš įmonės valdybos narių yra paskirtas Varėnos rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis, kurio viršininkas yra Alvydas Verbickas, Varėnos rajono mero politinio pasitikėjimo asmuo.
Tačiau meras rūpinasi ne tik savo bendražygiais, bet ir savo artimaisiais. Be anksčiau minėtų žmonos sesers ir kitų giminaičių, pradėjusių dirbti Varėnos įstaigose po Algio Kašėtos išrinkimo, Varėnoje darbą rado ir Varėnos rajono mero marti, Varėnos kultūros centre nuo šių metų pradžios pradėjusi dirbti etnografe. Be kita ko, darbas, matyt, yra nuotolinis, nes kaip pati rašė 15min publikuotame straipsnyje, šiuo metu gyvena Vilniuje ir visą darbo dieną dirba Vilniaus etninės kultūros centre. Tiesa, reiktų paminėti, kad oficialiame Varėnos kultūros centro puslapyje jos pavardės nerasite. Turbūt dėl to, kad niekam nekiltų įtarimų ir bereikalingų klausimų mūsų merui.“
P.Saulevičius prisiminė prieš keletą metų kilusį skandalą, kai meru dirbo Vidas Mikalauskas: tuomet A.Kašėtos bendražygiai sukėlė ažiotažą todėl, kad V.Mikalausko žentas krepšininkas Andrius Jurkūnas buvo įdarbintas krepšinio treneriu Varėnos sporto mokykloje, kuriai vadovavo uošvė Irena Mikalauskienė. Kilus triukšmui, A.Jurkūnas šį darbą paliko ir išvyko į Vengriją, kur dirbo treneriu. Tada teko apgailestauti, kad Varėnai didelę patirtį turinčio krepšinio trenerio nereikia, o Vengrijai reikia. O kai visas šiltas vieteles dabar yra užtūpę A.Kašėtos aplinkos žmonės ir artimi giminaičiai, jo bendražygiams tai nebeatrodo skandalinga, atvirkščiai – normalu!

Geriausia gynyba – puolimas
Į P.Saulevičiaus pareiškimą A.Kašėta sureagavo skausmingai: „Apgailėtina, kad pradedat domėtis, kas ir kada pradėjo draugauti“, – piktinosi meras ir praradęs merui reikalingą orumą nusileido iki bobučių lygio bei puolė P.Saulevičių moralizuodamas, kad jo žmona buvo įdarbinta Civilinės metrikacijos skyriuje, nors ten darbuotojo nereikėjo, o jie, atėję į valdžią, turėję galvoti, kur ją padėti…

Tarybos nariai ir varėniškiai buvo apgauti
Nerimą kelią kitas faktas – ko gero, ryškėja dar viena rajono valdžios afera. Tai atskleidė tarybos narys Martynas Katelynas savo pareiškime:
„Šių metų birželio mėnesį Varėnos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą reorganizuoti UAB „Varėnos komunalinis ūkis“, prijungiant ją prie UAB „Varėnos šiluma“. Tuomet visiems tarybos nariams buvo tvirtinama, kad vykdant reorganizaciją UAB „Varėnos šiluma“ perims visus Varėnos komunalinio ūkio įsipareigojimus, darbus ir funkcijas ir dėl to nereikės atleisti įmonės darbuotojų iš darbo. Tačiau, dabar aiškėja, kad visi tarybos nariai buvo apgauti. Jau kurį laiką Varėnoje girdimos kalbos, kad Varėnos rajono savivaldybė yra sudariusi sutartį su viena Vilniaus mieste įsikūrusia įmone, Varėnos rajono savivaldybės valdomų būstų administravimo paslaugų teikimui. Ta paslaptinga įmonė nuo šių metų liepos mėnesio turi sudarinėti sutartis su gyventojais, kurie naudojasi savivaldybės būstu, išrašinėti jiems sąskaitas už komunalines ir kitas paslaugas, tikrinti ir prižiūrėti nuomojamas patalpas ir panašiai. Visas šias paslaugas savivaldybės ir socialinio būsto nuomininkams anksčiau teikė UAB „Varėnos komunalinis ūkis“. Pasiteiravus savivaldybės būstuose gyvenančių asmenų, ar su jais jau buvo susisiekę naujieji administratoriai, visų kalbintų asmenų atsakymai buvo vienodi – nieko apie naują įmonę nežino, iki šiol nėra gavę sąskaitų iš naujos įmonės ir toliau dėl visų klausimų konsultuojasi su savivaldybės ir buvusios įmonės UAB „Varėnos komunalinis ūkis“ darbuotojais. Pabandžius patikrinti centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje šio pirkimo aplinkybes (kokie tiekėjai dalyvavo pirkime, su kuo sudaryta sutartis ir kokie paslaugų įkainiai patvirtinti), tokios informacijos rasti nepavyko. Susidaro įspūdis, kad savivaldybės administracija nusprendė šį faktą nuslėpti arba viešumoje sklandanti informacija yra neteisinga, nors tai ir mažai tikėtina.
Siekiant išsklaidyti abejones prašome jūsų pateikti šią informaciją:

  1. Kokia įmonė ir nuo kada teikia savivaldybės būstų nuomos administravimo paslaugas?
  2. Kaip buvo organizuojamas savivaldybės būsto nuomos konkursas, kiek ir kokie paslaugų teikėjai dalyvavo konkurse?
  3. Kiek šios paslaugos kainuos Varėnos rajono savivaldybei?
  4. Kodėl iki šiol centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje nėra paviešinta sudaryta sutartis?
  5. Ar tiesa, kad iki šiol savivaldybės ir UAB „Varėnos šiluma“ darbuotojai teikia paslaugas, kurias turėtų teikti konkursą laimėjusi įmonė?
  6. Kodėl iki šiol konkurso laimėtojai neteikia paslaugų Varėnos rajono gyventojams?“.
  7. Kokie savivaldybės darbuotojai buvo atsakingi už konkurso sąlygų ir sutarties sudarymą?
  8. Prašome pateikti visus su konkurso organizavimu ir įgyvendinimu (skelbimą apie konkursą, laimėtojo pasiūlymą, kitų konkurso dalyvių pasiūlymus, sutarties projektą ir pasirašytą sutartį su abiejų pusių parašais ir t.t.) susijusius dokumentus.“
    Į šiuos klausimus posėdyje nebuvo atsakyta ir atsakymo laukia ne tik opozicijos nariai, bet ir varėniškiai, gyvenantys daugiabučiuose, ir visi rinkėjai.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: