Per žingsnelį nuo medalių

0
109

Praėjusį sekmadienį Eišiškėse pasibaigė Lietuvos jaunių U-15 rankinio čempionatas, kurio vaikinų grupės turnyre dalyvavo ir Varėnos SC atstovai. Pusfinalyje mūsų trenerio Irmanto Markiavičiaus auklėtiniai susitiko su Panevėžio KKSC komanda, kurios pagrindą sudarė internatinės sporto mokyklos auklėtiniai, tarp kurių buvo ne tik Aukštaitijos sostinės, bet ir kai kurių kitų rajonų geriausi žaidėjai.

Rungtynės buvo kovingos. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis – 15:15. Po pertraukos ilgą laiką priekyje buvo dzūkai ir likus žaisti dvi minutes, jie pirmavo 28:26. Deja, tuo metu stabdydamas varžovą, kojos traumą gavo gerai žaidęs Varėnos komandos trenerio jaunesnysis sūnus Arnas Markiavičius. Negana to, abejotina dviejų minučių nuobauda buvo skirta rezultatyviausiam mūsų septintuko žaidėjui Rapolui Valatkai, per šias rungtynes pelniusiam net 15 įvarčių. Tad įgiję kiekybinę persvarą panevėžiečiai sugebėjo išlyginti rezultatą 28:28, o per pratęsimą ir laimėti rungtynes 33:32.
Tuo būdu jauniesiems Varėnos rankininkams sekmadienį kovoje dėl trečiosios vietos teko kovoti su Eišiškių Antano Ratkevičiaus sporto mokyklos atstovais, kurie savo pusfinalino rungtynes buvo pralaimėję Kauno rajono Garliavos SM žaidėjams 26:35. Pirmą šios sandūros pusę laimėjo mūsų sporto centro komanda 19:18. Bet antrą kėlinį išsaugoję daugiau jėgų aikštelės šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir 56-tą minutę pirmavo 30:28. Tačiau svečiai nepalūžo ir likus žaisti 45 sekundes rezultatą išlygino 32:32. Vis dėlto paskutinė ataka priklausė varžovams, kurie nugalėjo 33:32. R. Valatka per šį susitikimą pelnė net 13 įvarčių ir buvo įtrauktas į simbolinę geriausių čempionato rankininkų septintuką. Be jo 5 įvarčiais pasižymėjo Nojus Žilinskas, o po 4 įmetė Pijus Petrušis, Gytis Zadarnauskas ir Mantas Šimelionis. Varėnos rankininkų treneris I.Markiavičius savo komandos pasirodymą apibūdino trumpai: „Vaikinų žaidimą vertinu teigiamai, o rezultatą – atvirkščiai. Jei ne tos nelemtos dvi minutės pusfinalyje, galėjome žaisti finale. Deja, bet nusivilti nereikia, nes beveik visi mūsų komandos žaidėjai buvo metais jaunesni už varžovus“.
Lietuvos U-15 jaunių rankinio čempionais tapo Kauno rajono rankininkai, laimėję lemiamą dvikovą su Panevėžio KKSC komanda – 20:18 (9:8). Aukso medaliais pasidabino ir Garliavos mergaičių ekipa, finale įveikusi Vilniaus „Tauro“ SM atstoves – 35:26.

Virgilijus Mundrys

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: