Belgų aviganis Naitas padėjo sulaikyti kontrabandininką

0
578

Talkinami belgų aviganio Naito Aleksandro Barausko pasienio užkardos
pareigūnai prie sienos su Baltarusija sulaikė Varėnos rajono gyventoją,
gabenusį 1500 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko pasienio užkardos pareigūnai, talkinami kinologo su tarnybiniu belgų aviganiu Naitu, patruliuodami netoli Varėnos rajono Kaziukonių kaimu pastebėjo įtartiną asmenį. Jis nešė krovinį.
Netoli šios vietovės yra nužymėta valstybės sienos apsaugos zona. Į ją patekti būtinas specialus leidimas, tad čia ėjęs vyras iškart atkreipė pasieniečių dėmesį.
VSAT pareigūnai ir keturkojis pagalbininkas Naitas kontrabandos gabentoją sulaikė vietoje. Išvydęs keturkojį nešikas priešintis ar bėgti nemėgino.
Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 25 metų Varėnos rajono gyventojas. Jis nuo valstybės sienos į Lietuvos gilumą gabeno du surištus ir savadarbėmis petnešomis sukabintus ryšulius. Juose buvo 1500 pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.
Pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Vyrui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Ši administracinė byla bus nagrinėjama Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose.
Be to, nešikui administracine tvarka teks atsakyti ir už tai, kad neteisėtai įžengė į šioje vietoje nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną, kurioje galima būti tik gavus VSAT leidimą. Varėnos rajono gyventojui gresia įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų.
Po apklausos asmuo paleistas. Cigaretės saugomos A. Barausko pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio
rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: