Koronovirusas plinta ir Varėnoje

0
103

Nacionalinio sveikatos centro duomenimis, ketvirtadienio rytą Varėnoje užsikrėtę COVID-19 serga 10 žmonių, iki lapkričio 2 d. uždarytas lopšelis- darželis „Žilvitis“. Bet neoficialių šaltinių teigimu, susirgusiųjų gali būti ir daugiau, tik jie kol kas neužregistruoti

Romana Vaičkutė

Koronoviruso geografija plečiasi
Spalio 20 dieną susirgo Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelio-darželio darbuotoja. Asmenys, turėję artimą kontaktą su sergančiąja, izoliavosi ir buvo tiriami. Dabar ši ugdymo įstaiga uždaryta iki lapkričio 2 d. ir ugdymas vyksta nuotoliniu būdu. Tačiau yra susirgusių asmenų, kurie turėjo ryšį su šiuo darželiu.
Visą spalio mėnesį Varėnoje vyko D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Spalio 20 dieną Panevėžio J. Miltinio teatras rodė spektaklį. Po gastrolių vienas iš teatro darbuotojų pasijuto blogai. Paaiškėjo, kad jam nustatytas koronavirusas. Varėnos kultūros centro darbuotojai ir festivalio komisijos nariai, turėję artimą kontaktą izoliavosi. Jiems buvo atliekami COVID-19 testai. Susidarius tokiai situacijai, ekstremaliųjų operacijų centro sprendimu, XI Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio uždarymo renginys, kuris turėjo būti spalio 26 dieną, atšauktas.
Iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro kasdien gaunama žinių apie naujus užsikrėtusių COVID-19 atvejus. Kelių Varėnos miesto gyventojų susirgimas siejamas su prieš tai nustatytu COVID–19 atveju Varėnos „Žilvičio“ lopšelyje–darželyje. Vilkiautinio kaimo gyventoja užsikrėtė nuo sergančio šeimos nario. Koronavirusas diagnozuotas Varėnos miesto gyventojai, kuri dirba vaistinėje. Dar vienas susirgęs asmuo registruotas Varėnoje, bet gyvena Vilniuje. Šią savaitę koronovirusas diagnozuotas vienai rajono savivaldybės darbuotojai, kurios vaikas lankė „Žilvičio“ darželį. Ketvirtadienį tapo aišku, kad koronavirusu serga trys SODROS Varėnos skyriaus darbuotojos.
Ketvirtadienio rytą Nacionalinio sveikatos centro duomenimis, Varėnoje COVID-19 serga 10 žmonių.

Išsiprašė informacijos
Antradienį nuotoliniu būdu vykusiame rajono tarybos posėdyje Vidas Mikalauskas paprašė, kad Ekstremaliųjų situacijų valdymo centro vadovas Alvydas Verbickas pateiktų išsamią informaciją apie COVID-19 situaciją rajone. Tačiau meras Algis Kašėta tam prieštaravo, esą šis klausimas neįtrauktas į darbotvarkę ir priekaištavo, esą reikėjo apie norą išgirsti informaciją pranešti iš vakaro ar bent ryte, kad A.Verbickas spėtų pasiruošti. „Galit kreiptis individualiai ir gauti nformaciją – sakė meras. – Mano siūlymas tai padaryti atskiru posėdžiu“. Tačiau tam paprieštaravo kiti tarybos nariai. Angelė Malinovskienė sakė, kad nereikia ypatingo pasirengimo tam, kad pasakytų kelis sakinius apie esamą situaciją. Jai antrino Povilas Saulevičius ir priminė merui, kad praktika ir patirtis rodo, jog Operacijų centro vadovas vengia atsakinėti į tarybos narių klausimus, su tuo susidūrė Martynas Katelynas; ir ne tik vengia, bet ir uždavus klausimą, atsako, kad tai yra trukdymas jam dirbti. „Manau, kad niekas jam netrukdo ir pasirodymas pora minučių nei jam sukels problemų, nei mums, – sakė P.saulevičius – Jeigu mes šitą klausimą nukelsim rytdienai, bus tik trukdymasis, rytoj yra nauja darbo diena, nauji mūsų pačių įsipareigojimai mūsų darbovietėms“.
Galop A.Kašėta sutiko, kad Operacijų centro vadovas A.Verbickas pateiktų informaciją apie COVID-19, tik be jokių klausimų.

Ką pasakė A.Verbickas
Jis kalbėjo, kad „informacija yra vieša ir kiekvienas tarybos narys gali ja naudotis, kasdien yra atnaujinama ir talpinama į mūsų svetainę, taip pat ir į socialinius tinklus“.
Pasak S.Verbicko, nuo kovo 16 d. rajone yra 11 atvejų, šiai dienai 7 atvejai, kurie yra užsikrėtę, tai skaičiuojama 7 dienų laikotarpyje. „Nuolat bendraujame su visuomenės sveikatos centru, klausome visų jų nurodymų. Laikomės valstybinio operacijų centro paskirtų vadovų ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymų. Situacija yra kontroliuojama, pasiruošusios yra visos mūsų institucijos, – kalbėjo A.Verbickas. – Tyrimai yra atliekami PSPC, kadangi skaičius susirgusiųjų auga, nuo trečiadienio ilginam laiką PSPC nuo 8 iki 17 val. Iš nosiaryklės buvo paimta 3900 tyrimų mūsų rajono gyventojams ir greitųjų testų. Kai buvo priimtas sprendimas testuoti visus kultūros ir švietimo darbuotojus, buvo padaryta virš 500 testų. Norėčiau paminėti, kad kur yra užsikrėtę žmonės, yra dezinfekuojamos patalpos tiek daugiabučių namų, tiek darbovietės. Dėl „Živičio“ darželio, kuris buvo rizikos zonos, vaikų tėvelių ir darbuotojų, antradienį priimtas sprendimas, kad ugdymas turi vykti nuotoliniu būdu. Aplinka, kurioje užsikrėtė darbuotoja, šiek tiek yra išsiplėtusi.“
Meras reziumavo: „Informacija yra vieša, prieš kiekvieną posėdį išklausysim, gal pasikviesim ir institucijų vadovus, tik prašysiu iš anksto pateikti klausimus, kad galėtume pasikviesti atsakingus darbuotojus.“
Epidemiologinė situacija šalyje aštrėja, taigi laikytės visų koronaviruso prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apsaugos priemones, laikytis fizinės distancijos. Būkime atsakingi, saugokime save ir kitus!

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: