Valstybinėje žemėje – šiukšlynai

0
141

Rajono valdžia, ypač Varėnos r. savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas bando sudaryti įspūdį, kad labai rūpinasi valstybine žeme, kurios savininkė yra Varėnos savivaldybė, bet iš tiesų tai – tik akių dūmimas…

Romana Vaičkutė

Praėjusį penktadienį sulaukiau skambučio iš Barčių kaimo: „Atvažiuokit, pievelėje prie kelio ir įvažiavimo į kaimą ekskavatorius kasa duobes ir laidoja čia suvežtus kelmus“, – pasakojo aktyvus šio kaimo gyventojas Algimantas Daškevičius.
Pasitiko Barčių kaimo gyventojos Vaclava Ginevičienė, Marytė Arnienė ir A.Daškevičius. Moterys piktinosi, kad kelmai atvežti į gerai matomą vietą, pievelę, kurią kaimo žmonės vasarą sutvarkė, nušienavo, kad patiems įvažiuojant į kaimą gražu būtų ir nebadytų akių pravažiuojantiems. „Juk šis kelias eina ir į Baltarusiją, nenorim, kad žmonės manytų, kad mūsų kaime nevaleikos gyvena“, – kalbėjo moterys.
Netoliese vaikščiojo ir du UAB „Eurovia“ darbuotojai – ši bendrovė kloja asfaltą kelyje į sodų bendriją „Tulpė“. O išrautus kelmus, pasak vieno iš bendrovės darbuotojų, čia leido atvežti seniūnė Genė Ramaškienė. Esą laikinai.
Pačioje pievelės pradžioje, prie pat kelio ekskavatorius kasė duobes ir laidojo didelius kelmus. Darbas jau ėjo į pabaigą. Pasak A. Daškevičiaus, jis iškvietė ir aplinkosaugininkus, bet Alytaus aplinkos apsaugos valdybos Druskininkų inspekcijos vyr. specialistas Valdas Kavaliauskas atvykęs tik numojo ranka, esą čia jiems nepriklauso – valstybinė žemė ir ja turi rūpintis savivaldybės atstovai.
Barčių gyventojai nenurimo, skambino ir kvietėsi jo kolegę vyr. inspektorę Rimutę Jakubavičienę, bet moteris šių eilučių autorei sakė negalinti persiplėšti, nes šiuo metu tiria gautą skundą Dargužiuose ir guodėsi, kad įvairiausių skundų aplinkos apsaugos inspektoriai gauna po keletą per dieną.
Kelmus ekskavatorius užrausė, palikęs geltono smėlio lopus ir sunkios technikos sumaigytą pievelę.
Bet šeštadienio rytą vėl ekskavatorius urzgė toje pat pievelėje ir jau atliko atvirkščią veiksmą – palaidotus kelmus kėlė iš duobių, o automobilis juos išvežė. Prie kelio liko sudarkyta pieva.
Kažkokie neracionalūs veiksmai ir lėšų švaistymas – atveža, užkasa, kitą dieną – atkasa, išveža. Gal ko pabūgo?
Barčiams, galima sakyti, pasisekė, gal žmonės vėl, nelaukdami seniūnės, sutvarkys pievelę, kitąmet žolė atžels.
Bet Giraitės kaimo gyventojams ne taip pasisekė. Ir šių eilučių autorei parodė savo bėdą – graži miško laukymė prie Giraitės kapinių, kur šio kaimo ir Matuizų moterys ateidavo žemuogiauti, suniokota visiškai – Varėnos valdžios leidimu po storu, maždaug pusmetrio, kelio atliekų sluoksniu palaidota ši žemuogių pievelė, statybinės atliekos nugulė ir ant miško paklotės (Alio, Valdai Kavaliauskai, čia jau jūsų įtakos zona!). Šias atliekas čia suvežė, kai buvo tvarkomas kelias Matuizose. Kad kada nors ir į kokį nors statybinių atliekų sąvartyną bus išvežtaskelio remonto laužas, nėr ko ir tikėtis, valdžia leidimą davė, ir dar vienas sąvartynas įsikurs čia. Pasiskųsti nėra kam, Varėnos valdžia valstybinėje žemėje tvarkosi kaip užsimano – nori leidžia niokoti, nori – sugalvoja būdą kaip apkaltinti gal ir nenusikaltusį…
Apie valdžios leistą statybinio laužo sąvartyną prie Giraitės kapinių informavome aplinkosaugininkę R.Jakubavičienę. Gal sureaguos?

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: