Greitoji atsisakė važiuoti ir moteris mirė

0
60

Skaudi nelaimė praėjusią savaitę ištiko vieną varėniškių šeimą (pavardė redakcijai žinoma) – blogai pasijutusi 72 metų moteris bandė išsikviesti greitąją medicinos pagalbą, bet telefonu atsiliepusi medikė pasiūlė kreiptis į šeimos gydytoją. Kol vyko pokalbiai telefonu, moters sveikata spėriai ėmė prastėti, o šeimai savo automobiliu nuvežus į ligoninę, ji reanimacijoje mirė

Romana Vaičkutė

Kaip „Giružiui“ pasakojo velionės vyras, spalio 25 d., sekmadienio vakarą, moteris pasijautė blogai: pykino, vėmė, jautė, kad sutriko širdies ritmas. „Jai niekada nebuvo blogai su širdimi“, – sakė vyras, todėl abu pamanė, kad moteris apsinuodijo, tad išgėrė „angliuką“ ir po kurio laiko nemalonūs pojūčiai praėjo. Tačiau pirmadienio rytą moteris vėl pasijautė blogai, kaip ir vakare, vargino nemalonūs pojūčiai širdies plote, sutriko širdies ritmas. Moteris pati skambino į Varėnos PSPC registratūrą, bandė užsiregistruoti pas šeimos gydytoją, bet registratūros darbuotoja patarė kviestis greitąją, taip šiuo sudėtingu laikotarpiu būsią lengviau patekti pas gydytoją. Moteris į greitąją skambino pati. Pasak vyro, paskambinus į greitąją pagalbą, ją tardė tarsi kėgėbistai, o galop važiuoti atsisakė, nusprendę, kad nėra nieko baisaus ir važiuoti nėra reikalo, bei liepę telefonu konsultuotis su gydytoju.
Ir vėl teko skambinti į registratūrą, kol prisiskambino, praėjo, pasak vyro, gal 10-15 minučių, susisiekė su gydytoja, seselė pasakė, kad kortelė jau atnešta, liepė iškart pasidaryti kardiogramą, nes tam kabinetui jau pranešta jos pavardė, ir tada ateiti prie gydytojos kabineto. Pasak vyriškio, po šių pokalbių moteris pradėjo rengtis, bet pasidarė visai blogai. „Padėjau apsirengti, dar pati kieman išėjo, prie mašinos atsirėmė ir viskas… Atidariau dureles, pasodinau, jos lūpos pamėlo, šypsena tokia kreiva“, – prisimena vyras. – Nuvežiau į priėmimą, ten medikai, pamatę jos veidą, nieko nebeklausė, iškart neštuvus ir nuvežė į reanimaciją. Manęs ten neleido. Po kurio laiko atėjo sūnus ir pasakė, kad viskas.“
Tačiau vyras įsitikinęs, kad jo žmoną galėjo išgelbėti: „Nuo to laiko, kai pradėjo skambinti į greitąją ir kol mūsų gydytojos seselė liepė greičiau važiuoti, praėjo gal kiek daugiau negu valanda. Jeigu greitoji būtų atvažiavusi iškart, o ne siuntinėjusi, ji šiandien būtų su mumis“.
Moteriai buvo diagnozuotas ūmus miokardo infarktas. Net ir ne medikui aišku, kad šiuo atveju žmogaus gyvybę lemia netgi minutės, nes kuo skubiau bus suteikta pagalba, tuo didesnė galimybė išgyventi. Vyras įsitikinęs, jei greitoji būtų atvykusi per 10-15 min., kai kvietėsi, šiandien jo žmona būtų kartu su šeima.
Nuo spalio 30 d. Varėnos PSPC greitosios medicinos pagalbos skyrius nedirba, čia atsiradus COVID-19 židiniui, tad kodėl nebuvo suteikta pagalba jos prašančiai mirštančiai varėniškei, kol kas paklausti negalime.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: