Senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“

0
69

Maltiečiai pradėjo kasmetinę senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba”. Šiemet ji jau15-oji, bet išlieka vis aktuali. Visą gyvenimą sąžiningai dirbę, sulaukę garbaus amžiaus šalies pensininkai tampa priklausomi nuo mūsų gerumo – Statistikos departamento duomenimis 2019 m. vidutinė pensija buvo 344 eurai, o skurdo rizikos riba siekė 379 eurus. Taigi vidutinė senatvės pensija yra mažesnė už skurdo ribą. Pažadus didinti pensijas girdime nuolat, bet pagalbos vienišiems seneliams reikia čia ir dabar, be jos neišgyventų. Negalime jų nuvilti. Tad akcijos tikslas surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų senelių globai ir maitinimui, kuriuos vykdo maltiečiai.

Akcijos metu maltiečiai siekia surinkti 260 tūkstančių eurų – ši suma reikalinga, kad galėtų globoti 2600 skurdo, ligų, vienatvės kamuojamų senyvo amžiaus žmonių –pasirūpinti jų maistu, higiena, būtiniausiomis buities reikmėmis. Maltiečiai su maisto termosais ir produktų krepšeliais keliauja į atokiausius vienkiemius, kur vieniši senoliai laukia ne tik dubenėlio sriubos, jiems reikia gero žodžio ir išklausymo. Jie jaučiasi saugesni, nes žino, kad sutartu laiku ateis maltietis, pasitiki juo.

Šiemet tas saugumo jausmas ypač aktualus, mat visą pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija skaudžiausiai kerta senyvo amžiaus žmonėms. Viena – įkalino juos namuose, grūmodama užsikrėtimo baime. Antra – pasėjo nerimą ir nežinomybę. Paliko vienišam senam žmogui vienintelę galimybę – pasikliauti aplinkinių gerumu. Tad maltiečiams dabar itin atsakingas metas – saugiai ir laiku lankyti senolius, taip užtikrinant jų išgyvenimą.

Prisidėkite prie pagalbos seneliams ir Jūs, kad maltiečiai juos galėtų visus ateinančius metus lankyti, maitinti, globoti. Nepasiduokime koronaviruso panikai – jis tik dar labiau didina vienatvę, uždarumą, skurdą. Kartu ieškokime galimybių, kaip padėti pagalbos laukiantiems žilagalviams, kol jie su mumis. Nepavėluokime padėti.

Aukoti galite trumpaisiais numeriais: 1410 – 10 eurų, 1418 – 3 eurai.

Didesnė suma – https://maltieciusriuba.lt/

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: