Įmonės jau gali kreiptis subsidijų

0
61

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad savarankiškos įmonės jau gali teikti paraišką vienkartinei negrąžintinai subsidijai gauti. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nustatytus ir su Europos Komisija suderintus kriterijus, nurodytus apraše, atitinkančios įmonės paraiškos formą gali pateikti per Mano VMI.


„Savarankiškos finansinių sunkumų patyrusios įmonės, pačios įvertinusios, ar atitinka nustatytus kriterijus, ir nurodžiusios galiojančią savo įmonės sąskaitą, nuo sausio 20 d. Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemoje gali pateikti nesudėtingą paraišką. Šia galimybe jau pasinaudojo apie 370 Alytaus apskrities įmonių“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, atkreipdama dėmesį, kad paraišką subsidijai pateikti gali ir į VMI nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą neįtrauktos įmonės – tai skirtingos pagalbos priemonės.
Naujausiais duomenimis, Alytuje paraiškas negrąžintinai subsidijai pateikė 160 įmonių, Druskininkuose – 106, Alytaus r. – 50, Varėnos r. – 35, Lazdijų r. – 23.
Planuojama, kad vasarį paraiškas teikti VMI pakvies ir nesavarankiškas įmones, joms prašymo forma rengiama EDS.
Subsidija skiriama savarankiškai įmonei, kai ji atitinka vieną iš sąlygų:
• Įmonės vidutinė mėnesio apyvarta nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. sausio 31 d., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019-2020 m. sumažėjo ne mažiau kaip 30 proc. (jei įmonės pagrindinė veikla buvo apribota po 2020 m. lapkričio 30 d., tai vidutinė mėnesio apyvarta lyginama nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki 2021 m. sausio 31 d., palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2019-2020 m.);
• Jei įmonė įsteigta nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m. lapkričio 30 d., ir nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. pajamų negavo, o jos pagrindinė ūkinė veikla įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą.

Atkreipiamas dėmesys, kad į subsidiją negali pretenduoti žemės ūkio, žuvininkystės, akvakultūros sritys, kredito ir finansų įstaigos. Jeigu nors viena įmonės vykdoma ūkinė veikla priskiriama išvardytoms sritims, įmonei subsidija nėra teikiama.
Norėdama gauti subsidiją įmonė turi atitikti visus apraše išdėstytus kriterijus, juos galima pasitikrinti čia.
Pažymėtina, jog pateikusias paraišką savarankiškas įmones įvertins ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) bei Konkurencijos tarnyba (KT). Gavusi teigiamą atsakymą iš LVPA ir KT bei apskaičiavusi savarankiškai įmonei priklausančią galimą subsidijos sumą, VMI apibendrintą informaciją pateiks Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Pastarajai priėmus teigiamą sprendimą, įmonei skirtas subsidijos lėšas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.
Kaip apskaičiuojamas subsidijos dydis?
Subsidija apskaičiuojama pagal iki 2020 sausio 31 d. įmonės už 2019 m. sumokėtą ir/arba įskaitytą A klasei priskiriamą GPM sumą:
• 25 proc. nuo sumokėto ir/arba įskaityto GPM, jei ši GPM suma buvo daugiau kaip 2 tūkst. Eur.
• 500 Eur subsidija, jei ši GPM suma yra 2 tūkst. Eur arba mažiau.
• 500 Eur subsidija, nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m lapkričio 30 d. įsteigtoms įmonėms, kurios laikotarpiu nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. negavo pajamų.

Konsultacijas mokesčių klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882 (spausti „2“). Aktuali informacija bei atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus yra skelbiami ir nuolat atnaujinami www.vmi.lt skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19 Subsidijos verslui.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: