Kaip partizano duktė „pakišo“ merą

0
115

Nors dabar karantinas ir judėjimas apribotas, o tuo labiau –
svečiavimasis, tačiau rajono meras Algis
Kašėta aplankė buvusį partizanų ryšininką Juozą Jakavonį -Tigrą ir atvežė naują knygą – „Merkio rinktinės štabo
dienoraštis“, kurios sudarytojas jis yra bei kartu nusifotografavo…

Romana Vaičkutė

Karantinas ir gyvenimas pamažu persikėlė į virtualią erdvę. Šio straipsnio ne karantino metu gal ir nebūtų buvę, o jei ir būtų, tai akcentai susidėliotų visiškai kitaip. Jei ne garbaus partizanų ryšininko Juozo Jakavonio-Tigro dukros Angelės Jakavonytės noras pasipuikuoti facebooke, kur ji įdėjo mero A.Kašėtos ir savo tėvelio nuotrauką su prierašu, niekas tikriausiai ir nebūtų sužinojęs, kad meras Algis Kašėta pažeidė karantino reikalavimus ir aplankė garbaus amžiaus žmogų. Ne karantino metu toks jo poelgis būtų įvertintas plojimais ir pagyrimu. Karantino metu tai įgauna kitą prasmę.

Sugretinęs A.Jakavonytės pasidalintą A.Kašėtos ir partizanų ryšininko Tigro nuotrauką bei mero įrašą savoje paskyroje apie susirgimų COVID-19 situaciją rajone, šiuo įrašu socialiniame tinkle pasidalijęs aktyvus mero oponentas, buvęs meras Vidas Mikalauskas stebėjosi kolegos taikomais dvigubais standartais.
V.Mikalauskas rašo: „Savo FB paskyroje Varėnos r. meras, informuodamas savo FB sekėjus apie gerėjančią epidemiologinę situaciją rajone nepamiršta padėkoti „sąmoningiems Varėnos rajono gyventojams, kurie laikosi karantino metu kelionių saugumo reikalavimų, vengia susibūrimų ir nebūtinų kontaktų bei riboja judėjimą“. Pabaigoje įrašo akcentuoja, kad šiuo metu svarbiausia padaryti viską, kas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Žinant tai, kad meras kiekvieną dieną važinėja maršrutu Vilnius-Varėna-Vilnius, taip riboja savo judėjimą(?) ,vengia susibūrimų ir nebūtinų kontaktų(?). Savaitgalyje namuose aplankė garbaus amžiaus partizaninio judėjimo ryšininką Juozą Jakavonį -Tigrą ir jam įteikė naują knygą. Matyt, tai buvo neatidėliotinas būtinumas (?). Ne tik įteikti knygą, bet ir nusifotografuoti (?). Tik pabaigoje meras galėjo padėkoti, kad yra „dėkingas „varėniškiams, kad jie yra sąmoningi“ ir neseka mero pavyzdžiu“, – sarkastiškai baigia įrašą V.Mikalauskas.
Jautriai į V.Mikalausko žodžius sureagavo buvusio partizano dukra Angelė Jakavonytė, ėmusi teisintis, kad „meras čia niekuo dėtas.“ Esą jis atsikalbinėjo užeiti, bet „nenorėjo atsisakyti, kai 96 metų partizanas prašė užeiti 1 minutei“ bei aiškintis, kad „mes saugome ir saugome kitus. Meras Algis Kašėta apsilankė partizano Juozo Jakavonio-Tigro prašymu, kuriam ši knyga yra labai svarbi, nes jis daug kur yra minimas. Meras tikrai nenorėjo užeiti, bet tėtis labai norėjo nusifotografuoti ir pasakyti ačiū. Jis užtruko 1,5 minutės. Todėl nereikia ieškoti problemų, kur jų nėra. Tai buvo tikrai pirmas žmogus, kuris mūsų namuose apsilankė per karantiną, net anūkai neįleidžiami.“.
Rajono tarybos narys Ąžuolas Kuprys priminė Vyriausybės nutarimą apie karantino paskelbimą, kuriame „yra nustatytos taisyklės, kurios galioja visiems. Švenčių laikotarpiu tėvai negalėjo susitikti su savo vaikais ir t.t. Gyvename teisinėje valstybėje, todėl prašyčiau, kad Lietuvos policija ištirtų šį konkretų atvejį ir jeigu bus nustatytas pažeidimas, imtųsi atitinkamų veiksmų. Juk visi esame lygūs.“
A. Jakavonytė ėmė jį gėdinti: „Ąžuolas Kuprys, o Jums kartais ne gėda, kad 96 metų žmogų, kuris pats paprašė, kad atneštų knygą, policija gąsdinti. Jam knyga suteikė didelį džiaugsmą, nes Tigro A+A žmonos 90-metis ir jam dabar mintys kitur nukreiptos, kai skaito knygą. Labai norėtų Tigras paspausti Jums ranką, kad jį taip saugote.“.
Nuo A. Jakavonytės kliuvo ir V.Mikalauskui: „Tikrai nesitikėjau iš buvusio mero Vido Mikalausko, tad partizaną Juozą Jakavonį-Tigrą pradės gąsdinti. Tigras dabar labai blogai jaučiasi, nes meras A. Kašėta net neplanavo eiti į vidų, bet Tigras norėjo pasidaryti nuotrauką, nes sako, kas žino, kada čia pasimatysime.“. Į tai V.Mikalauskas pasiūlė jai nekurti legendų, teigdamas, kad „kaip tik esu susijaudinęs dėl Jūsų tėvuko, kad taip neatsakingai pasielgė A.Kašėta.“.
Stasė Avižinienė kirto tiesiai: „Nei čia meras kuo labai dėtas, nei čia tas ponas Tigras. Tai tiesiog buvo proga poniai Angelei dar kartą pasipuikuoti šalia, nes ir pati pareiškė, kad, tikriausiai, nebe daug tų progų beliko dėl garbaus tėvo amžiaus.“.
Rajono tarybos narė Daiva Tamulevičienė priminė: „Angele Jakavonyte, dėl šio įrašo Jūs negalite nieko kaltinti, nes pati viešai pasidalinote nuotrauka (neatsargiai ar pilietiškai?). Įrašas aiškiai nukreiptas į Varėnos mero Algio Kašėtos moralę, o ne norint kaip nors įskaudinti garbingą Jūsų tėvelį. O čia dar klausimas – kur yra deklaruota mero gyvenamoji vieta, kad jis gali laisvai keliauti tarp savivaldybių? Kaip aukščiausio rango rajono politikui gal yra atskiros karantino taisyklės? Nes tūkstančiai Lietuvos gyventojų negali aplankyti net sergančių savo artimųjų…“
Pedagogė ir rašytoja Joana Grigaitienė į šią situaciją pažvelgė nešališkai: „Perskaičiau visus komentarus. Kokia išvada? Neįmanoma šio poelgio vertinti vienareikšmiškai. Meras Algis Kašėta pasielgė kilniai, išpildydamas tikrai garbingo žmogaus norą – kito tokio jubiliejaus jau tikrai nebus… Bet ar tikrai reikėjo Jums, Angele, piktnaudžiauti situacija, kad susireikšmintumėte?“.
Trečiadienį po pietų A.Jakavonytės paskyroje buvęs įrašas, kaip jie laukia naujos knygos ir atvykstant mero: „Na, ir kas mane už liežuvio patraukė, kad pasakiau, kad neįsileisiu, nes nieko nesileidžiu į namus. Jau dabar pasigailėjau ir atsiimu žodžius, nes labai norime knygos“ vakarop dingo.
A.Kašėta į šią diskusiją nereagavo niekaip.
O šį karantinišką rašinį norisi baigti J.Grigaitienės mintimi: „Pasikalbėti visada praverčia. Dažnai alternatyvos nėra: pasirinksi žmogiškumą – nusikalsi draudimui, įstatymui, laikysies paraidžiui reikalavimo – nusikalsi žmogiškumui, o kaltas vis tiek liksi ar prieš vienus, ar prieš kitus…“

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: