Pasieniečiai sulaikė tris kolegas, įtariamus kontrabandos organizavimu ir piktnaudžiavimu

0
173

Teismas praėjusį ketvirtadienį leido suimti VSAT Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos vadą, 47-erių metų druskininkietį Ričardą Birvinską, Varėnos rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininką, 43-ių metų lazdijietį Kęstutį Šukį, jo bendraamžį tos pačios rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus vyriausiąjį tyrėją Edgarą Garbenčių ir buvusį ilgametį tuometinės VSAT Lazdijų rinktinės žvalgybos operatyvininką, dabartinį VRM pensininką, 64-ių metų druskininkietį Rimantą Časą. Visi trys pasieniečiai įtariami organizavę kontrabandos gabenimą ir piktnaudžiavę tarnyba, R. Časas įtariamas jiems padėdavęs tai daryti.

Dar pernai VSAT Imuniteto valdybos pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos gabenimo iš Baltarusijos. Atlikdami procesinius veiksmus jie antradienį Druskininkuose ir Lazdijuose sulaikė tris Varėnos pasienio rinktinės pareigūnus (vienas gim. 1974 m., du – 1977 m.).
Jie įtariami kontrabandos organizavimu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Antradienį visi trys sulaikytieji buvo uždaryti į areštinę.
Taip pat prieš korupciją kovojančio VSAT padalinio, t. y. Imuniteto valdybos, pasieniečiai tą pačią dieną Druskinkuose sulaikė vietinį gyventoją (gim. 1956 m.). Jis įtariamas bendrininkavimu gabenant kontrabandą. Vyras irgi buvo uždarytas į areštinę.
VSAT taip pat pradėtas tarnybinis patikrinimas. Be baudžiamosios atsakomybės, sulaikytiems pareigūnams gresia griežčiausia Vidaus tarnybos statute numatyta bausmė – atleidimas iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą.
Toliau tęsiamą tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

R.V.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: