Nepergudravo

0
67

Raigarde muitininkai sulaikė statybiniais blokeliais užmaskuotą didelę cigarečių kontrabandą

Patikrinę į Lietuvą gabentą beveik 22 tonų statybinių blokelių krovinį, Raigardo kelio posto muitininkai po jais rado tūkstančius pakelių cigarečių. Kad nelegalių rūkalų siuntos neišduotų svorio skirtumas, kontrabandininkai krovinį „papildė“ betonu. Preliminariais duomenimis sulaikyta apie 350 tūkst. eurų vertės cigarečių, kontrabandą vežusio vilkiko vairuotojas suimtas mėnesiui.
Krovininis vilkikas „Iveco“, vairuojamas Baltarusijos piliečio, į Raigardo kelio postą atvažiavo vasario 18 d., apie 21 val. 30 min. Vairuotojas deklaravo iš Baltarusijos gabenantis vienai Vilniaus įmonei statybines medžiagas: 22 tonas betoninių blokelių. Tačiau muitinės pareigūnai nusprendė patikrinti mašiną – ir paaiškėjo, kad ant 21 padėklo sukrauti blokeliai tėra krovinio imitacija. Iš blokelių buvo suformuoti vadinamieji „karstai“ – tuščiavidurės slėptuvės su tūkstančiais kontrabandinių cigarečių pakelių jų viduje. Tiesa, ne visi padėklai buvo tokie: kai kuriose slėptuvėse vietoj cigarečių aptiktas supiltas grynas betonas. Šitaip kontrabandininkai mėgino užmaskuoti nelegalią siuntą, kad dėl kur kas lengvesnių rūkalų nesusidarytų svorio skirtumas tarp realaus ir deklaruoto dokumentuose. Dėl sudėtingų slėptuvių ardymo darbų kol kas nėra nustatytas tikslus sulaikytos kontrabandos kiekis, tačiau preliminariais pareigūnų vertinimais šiuo vilkiku mėginta įvežti ne mažiau nei 100 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk Superslims“ ir „NZ Gold“. Tokio kiekio rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 355 tūkst. eurų.
Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl sulaikytos kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vilkiko vairuotojas vasario 21 d. Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas mėnesiui. Sunkiai patikrinami statybinių medžiagų ar medienos kroviniai – vieni dažniausiai kontrabandininkų naudojami kaip priedanga nelegalioms siuntoms gabenti.
Pernai metų sausį Kenos geležinkelio poste muitininkai sulaikė panašų kiekį rūkalų, paslėptų traukiniu iš Baltarusijos gabentuose pamatiniuose blokuose. Spalį 60 tūkst. pakelių kontrabandos aptiko Medininkų kelio posto pareigūnai – cigaretės slėptos cementiniuose blokeliuose.

Muitinės departamento inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: