Respublikiniame konkurse – pirmoji vieta

0
46

Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos moksleivių filmukas „Mes. Sausio 13-oji Merkinėje“ konkurse „Pažink laisvę“ pelnė pirmąją vietą

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto atstovų organizuojamame naujame ir originaliame nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“ pakvietė dalyvauti vyresnių mokinių komandas ir domėtis, dalyvauti bei nugalėti – juk geriausius kūrybinius – tiriamuosius darbus pamatys visa Lietuva, o juos parengusios komandos lankysis ne tik teminiuose užsiėmimuose Vilniaus universitete ir Lietuvos kariuomenės daliniuose, bet ir laimės originalius prizus.

Su konkurso šūkiu „Pažink laisvę!“ bei tarpusavyje derindami tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius dalyviai buvo raginami pažinti sudėtingus, bet kartu nepaprastai įdomius ir įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.
Nacionaliniame moksleivių konkurse „Pažink Laisvę“ dalyvavo ir Merkinės Vinco Krėvės gimnazija, pristačiusi projektą „Mes. Sausio 13-oji Merkinėje“ ir pateko į nugalėtojų dešimtuką, o informacinio portalo 15 min.lt skaitytojai išrinko į nugalėtojų trejetą kartu su Marijampolės Sūduvos bei Molėtų r. Suginčių pagrindinės mokyklos moksleiviais.
Viena iš filmo kūrėjų ir dalyvių Austėja Tarailaitė teigia: „Savo kūriniu „Mes“ norime perteikti žinią apie Sausio 13-osios laikotarpį. Tuo metu mūsų tėvams buvo maždaug tiek metų, kiek mums dabar, todėl ir nusprendėme jų tuometinę patirtį pasitelkti įgyvendinant šią idėją. Stengėmės visus tuos įvykius parodyti iš vaiko, paauglio perspektyvos. Savo kūriniu norime parodyti, kad merkiniškiai irgi labai stipriai prisidėjo prie tokios Lietuvos, kurioje gyvename šiandien. Ir mūsų miestelio žmonės kovojo, nepasidavė ir jau tada buvo tikrais lietuviais.“.
Filmą kūrė, vaidino, dainavo Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokiniai: Kotryna Černiauskaitė, Austėja Tarailaitė, Inesa Saveiskytė, Gustė Petrulevičiūtė, Rugilė Sinkevičiūtė.
Operatorė ir video montuotoja: Kotryna Černiauskaitė.
Muzikos autorius: Kristupas Černiauskas.
Kūrybinės grupės vadovai: Rita ir Vytautas Černiauskai.
Nuotraukų autoriai: Ričardas Sinkevičius, Broliai Černiauskai ir Albinas Ščebeda.
Už pasakojimus ir liudijimus, kurie tapo šio kūrinio pagrindu, filmo kūrėjai dėkoja: Astai ir Sauliui Tarailoms, Genoefai ir Algimantui Černiauskams, Ričardui Sinkevičiui, Vilmai Petrulevičienei ir Onai Petrulevičienei, Janinai Vesfeldienei.
Filme panaudotos plakatų kopijos iš Lietuvos nacionalinės dailės muziejaus archyvų bei kadrai su Egle Bučelyte iš LRT archyvų.
Jaunųjų merkiniškių kūrinį galima pasižiūrėti www.youtube kanale: ttps://www.youtube.com/watch?v=zHw9MmzWi8E

Parengė R.V.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: