Savivaldybės administracijos direktorius purtosi asmeninės atsakomybės

0
126

Balandžio 7 d. vykusiame rajono tarybos posėdyje tarybos nariai, pateikę klausimus, susijusius su COVID-19 situacija rajone, savivaldybės administracijos direktoriui, Ekstremalių situacijų valdymo centro vadovui Alvydui Verbickui, nesulaukė aiškių ir konkrečių atsakymų, bet jis, užuot atsakęs į klausimą, kas yra rajono vyriausias vakcinatorius, ėmė gėdinti jį uždavusį Povilą Saulevičių…

Eglė Ražytė

Balandžio 7 d. vykusio tarybos posėdžio pabaigoje, kaip jau tapo įprasta vis besitęsiančio karantino metu, informaciją tarybos nariams pateikė savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių operacijų centro vadovas Alvydas Verbickas. Kelias minutes užtrukusioje informacijoje jis pateikė skaičius, kiek asmenų Varėnos rajone buvo nustatyta COVID-19 infekcija, kokių ir kiek vakcinų gauta, kiek paskiepytų – šie skaičiai nuolat šmėžuoja savivaldybės tinklalapio talpinamuose pranešimuose ir tarybos nariai nieko naujo neišgirdo.
Įdomiausias šios posėdžio dalies metas buvo tarybos narių klausimai A.Verbickui ir jo atsakymai, kurie aiškiai iliustruoja ir vieno iš savivaldybės vadovų kompetenciją…

Jaunius Grikšas: Kaip vertinat savo kolegos pono mero elgesį ir buvimą darbo vietoje su ne vienu žmogumi be kaukės?
Algis Kašėta: Kolega, taip ir neaišku, kam jūs uždavėt klausimą?
J.Grikšas: Ekstremalių situacijų vadovui.
A.Verbickas: Meras dirba nuotoliniu būdu, grėsmių niekam nekelia, darbą užtikrina tinkamai…
Virginija Druskinienė: Koks yra vakcinų likutis ir kada bus pradėti skiepyti abiturientai?
A.Verbickas: Į šitą klausimą tiksliai neatsakysiu, į jį galėtų atsakyti PSPC vadovas arba vakcinavimo koordinatorius, bet galėsiu rytoj iš ryto arba po posėdžio kelių minučių bėgyje, ar po pusvalandžio atsakyti.
V. Druskinienė: O kaip yra su kaimais, ar važiuoja ten skiepyti, ar visi turės vykti pas mus?
A.Verbickas: Ne, visi turės atvykti į vietą, išskyrus tris vietas – Varėnos PSPC, Valkininkai ir Merkinė.
V. Druskinienė: O vakcinacija vyksta šeštadieniais ar ne?
A.Verbickas: Vyksta.
Ąžuolas Kuprys: Jūs ką tik paminėjote, kad meras dirba nuotoliniu būdu. Tai kaip po tarybos posėdžio jis sugebėjo su vicemerus susikeisti vietomis?
A.Verbickas: Kaip matote, vicemeras dirba savo darbo vietoje, vicemeras – savo.
Ą.Kuprys: O antras klausimas – kiek administracijoje sergančių žmonių?
A.Verbickas: Administracijoje sergančių nei vieno asmens nėra.
Martynas Katelynas: Matau šios dienos duomenimis (balandžio 7 d. – red.) 5 atvejai yra nustatyti Varėnos vandenų darbuotojams. Čia, matyt, naujas židinys? Gal galėtumėt paaiškinti, kaip tas įvyko? Juk darbai turėtų vykti nuotoliniu būdu?
A.Verbickas: Šitą klausimą jums tikriausiai galėtų pakomentuoti išsamiai vadovas, kuris yra atsakingas. Na, bet jų yra funkcijų, kurių jie negali nuotoliniu būdu – kaip ir policija, kaip ir gaisrinė, kaip ir gydytojai.
Povilas Saulevičius: Kaip jūs pats vertinate vakcinacijos eigą, kas yra paskirtas vyriausiuoju vakcinatoriumi, kiek rajono pedagogų yra paskiepyta ir konkrečiai detalizuokite, kiek yra pradinių klasių mokytojų paskiepyta?
A.Verbickas: Konkrečiai detalizuoti šitos informacijos negaliu, bet jeigu jūs nežinot, kas rajone yra paskirtas vyriausiu vakcinatoriumi, tai turėtų būti gėda Jums, kaip tarybos nariui, Jūs turėtumėt atsakyti į šį klausimą, jeigu Jūs sulauktumėte iš kiekvieno gyventojo. Tai yra nepagarba Jums. Dėl detalesnės informacijos Jūs galėjot kreiptis į pačią instituciją arba į vyriausią vakcinatorių.
Algis Miškinis: Gerbiamas direktoriau, norėjau aštriau pasakyti, bet gal praleisiu šitą sakinį. Ne paslaptis, kad suvaldant šitą covido infekciją didžiausias krūvis tenka mūsų pirminės sveikatos priežiūros centrui – ir testavimas, ir vakcinavimas. Sakykit, Jūs kaip administracijos vadovas, kaip Ekstremalių situacijų centro vadovas, ką Jūs padarėt ir ką darot, kad būtų suteikta pagalba šitai įstaigai? Aš turiu omenyje ir žmogiškuosius išteklius, ir materialinius išteklius. Ar bandoma bent kažkiek koordinuoti krūvį tarp PSPC ir ligoninės, nes šiuo pandemijos metu akivaizdu, kad ligoninėj daug neužimtų vietų ir situacija kiek kita, nekalbant, aišku, apie susirgusius ir gydomus. Ką jūs galit pasakyti?
A.Verbickas: Klausimas labai platus, bet atsakysiu labai trumpai – administracijos direktorius šitoj situacijoj sprendimų tikrai nepriima, tai, ką Jūs ir minėjot, galiu patikslinti, kad operacijų centras, kuris yra pagal Savivaldos įstatymą ir Užkrečiamų ligų būtent sukurtas tam ir visus sprendimus priima tik operacijų centras, operacijų centro nariai ir tie sprendimai yra aiškūs ir turi būti vykdomi, taip pat PSPC, ligoninės ir kitų institucijų.
Vidas Mikalauskas: Noriu paklausti, kiek per kovo 8-ąją išdalinot tulpių savivaldybės darbuotojoms ir kaip jūs vertinat tą covido proveržį pačioje savivaldybės administracijoje jau po kovo 8-os dienos?
A.Verbickas: reikia džiaugtis, kad yra tokia galimybė sveikinti moteris. Na, šiai dienai yra pradėta administracinė teisena, tai, ko gero, ir atsakys, kiek buvo tulpių išdalinta. O dėl situacijos mūsų 19 darbuotojų užsikrėtusių, tai Jūs nepykit, pasakysiu galbūt ciniškai, bet kiekvienas turi teisę sirgti.
Danutė Karalevičienė: Čia klausimas ir kaip savivaldybės direktoriui, ir kaip operacijų centro vadovui: gali būti ir tulpės, nes žmonės pavargo nuo visko, gali būti ir sveikinimai, nes visi to nori, bet yra toks vienas žmogiškasis faktorius – Jūs esat vadovas; vadovas atsako už savo darbuotojus. Kai gavosi tokia situacija, Jūs iš karto matėte, kad kyla pas jus užkratas. Kodėl nedavėt griežto įsakymo, kad tie žmonės karantinuotųsi, nes jie maskatavo dar labai ilgai po Varėną?
A.Verbickas: Sprendimai buvo priimti akimirksniu ir iš karto, ir visi žmonės buvo izoliuoti, buvo nustatyta artimoji ir tolimoji aplinka, sprendimai buvo priimti ir jie visi buvo izoliuoti. Noriu priminti, kad iš tikrųjų mes nuo lapkričio 3 dienos laikomės griežtų reikalavimų. Viskas yra užtikrinama, ir srautai, ir patalpos dezinfekuojamos, viskas yra užtikrinama.
J.Grikšas: Tai kaip ten tie sprendimai buvo priiminėjami operatyviai ir gerai, jeigu paskutinieji, kiek žinau, savivaldybės darbuotojai testus darėsi po dviejų savaičių?
A.Verbickas: tarybos nariui noriu priminti, kad iš tikrųjų algoritmą nustato, artimąją ir tolimąją aplinką, vadovauja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Tai jų priimtais sprendimais ir buvo atlikti tie testavimai.
P.Saulevičius: Direktoriau, ačiū už pagėdinimą, tačiau atsakymo neišgirdau nei aš, nei kiti kolegos. Gal Jūs galit atsakyti – ar mums reikėtų dėl visų klausimų, susijusių su covidu, susijusių su vakcinavimu ir testavimu kreiptis į visai kitas institucijas, tai jūsų nebekliudyti daugiau, nes Jūs, kaip supratau, neturit atsakymų?
A.Verbickas: Manau, kad atsakymus tinkamai visus ir visiems pateikiau. Jeigu Jūsų yra tokia nuomonė, tai aš atsiprašau.
Daiva Tamulevičienė: Turbūt pasidarė gėda ne tik Saulevičiui, gėda ir man, manau, kad ir didžiajai tarybos narių daliai, nes tikrai mes nežinom, kas yra vyriausiasis vakcinatorius. Todėl Jūs turėtumėt informuoti, atskleisti žmogų, ar čia kažkoks agentas 007?
A.Verbickas: aš tikrai neslepiu, tai yra informacija vieša, tai yra mūsų savivaldybės gydytoja Irma Lukminienė, informacija yra vieša, neslepiama. O institucija, gal ir tos nežinot, – tai mūsų pirminės sveikatos centras…
Martynas Katelynas: Tai pastaba ta pati – gėdinti direktorius pirmas, o atsakyti – paskutinis… Vis dėlto antrą kartą paklausus išgirdom atsakymą… Todėl nepasitikėjimo procedūra, manau, laiku ir vietoj.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: