Pradinukai grįžta į mokyklas

0
62

Sveikatos apsaugos ministerijai pakeitus reikalavimus ir prieš sugrįžtant pradinių klasių mokiniams į mokyklą, nebereikės testuotis tėvams ir kitiems šeimos nariams, reikalai pajudėjo ir Varėnos rajone – po pusmečio mokymosi nuotoliniu būdu, nuo pirmadienio, gegužės 3 d., į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu grįžta pradinukai bei abiturientai

Eglė Ražytė

Varėniškiai nusprendė vaikus leisti į mokyklą
Praėjusios savaitės pabaigoje rajono mokyklose vyko pradinių klasių mokinių tėvų apklausa dėl vaikų sugrįžimo į mokyklą mokytis kontaktiniu būdu. Tai jau buvo bene trečioji apklausa. Pirmus kartus dauguma tėvų buvo prieš, kadangi kaupinių būdu turėjo tirtis visa šeima. Dabar, pakeitus reikalavimą nuolat tirtis visai šeimai, o tik imti vaikų mėginius, dauguma tėvų pasisakė už vaikų sugrįžimą į mokyklas.
Pirmadienį rajono Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje Varėnos r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė informavo, kad yra daugiau negu 250 pradinukų, kurių tėvai sutinka su vaikų testavimu kaupinių metodu ir nori sugrįžti į kontaktines pamokas. Merkinės V. Krėvės gimnazijoje būtų 4 klasės (69 mokiniai), Valkininkų gimnazijoje – 4 klasės (46 mokiniai), Varėnos „Ryto“ progimnazijoje – 4 klasės (90 mokinių), Matuizų pagrindinėje mokykloje – 3 klasės (39 mokiniai), Panočių pagrindinėje mokykloje – 1 klasė (8 mokiniai), Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinėje mokykloje – 2 klasės (29 mokiniai) ir Žilinų pagrindinėje mokykloje susidarytų 1 jungtinė klasė: 6 pirmokai ir 3 trečiokai.
Tačiau šie skaičiai kinta, ir tėvų, norinčių, kad vaikai grįžtų mokytis kontaktiniu būdu daugėja.
Likusieji namuose vaikai mokysis nuotoliniu būdu, pamokas jie stebės medijų pagalba, taip pat jiems bus skiriamos užduotys, kurias privalės atlikti savarankiškai ar padedami tėvų.
Mokiniai prieš sugrįžimą į mokyklas bus testuojami Varėnos PSPC mobiliajame tyrimų punkte bei Merkinės ir Valkininkų ambulatorijose. Vėliau periodinis testavimas kaupinių metodu vyks ugdymo įstaigų patalpose.
Nuo gegužės 3 dienos Varėnos rajono abiturientai sugrįžta į mokyklas, jiems bus taikomas mišrus ugdymo būdas, kai nemažiau 50 proc. ugdymo turės vykti mokykloje ir 50 proc. – nuotoliniu būdu.

Mokiniams sugrįžtant į pradines klases – testuotis tėvams nebereikės
Nuo šiol prieš sugrįžtant į mokyklas pradinių klasių mokinių namų ūkio nariams nebereikės atlikti tyrimo dėl COVID-19 – išsitirti reikės ugdymo įstaigų darbuotojams ir mokiniams. Taip pat keičiasi tyrimo metodas prieš grįžtant į mokyklas – tyrimas bus atliekamas ne kaupinių metodu, o greitaisiais antigeno testais mobiliuosiuose punktuose.
Šis sprendimas įsigalioja nuo balandžio 22 d. Testavimas yra būtinas tose savivaldybėse, kuriose atvejų skaičius yra didesnis nei 200 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų per 14 dienų. Saugiai sugrįžti į klases gali tie mokiniai, kurių tyrimų rezultatai yra neigiami.
Ugdymo įstaigose, kuriose kontaktinis ugdymas jau buvo organizuojamas be testavimo, pirminio mokinių ir mokyklos darbuotojų tyrimo greitaisiais antigeno testais mobiliuosiuose punktuose atlikti nereikės.
Šalies savivaldybių administracijų direktoriai pasirinktose ugdymo įstaigose, vykdančiose pradinio ugdymo programą, turės organizuoti mokinių ir mokyklose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų savanorišką profilaktinį testavimą. Testavimas mokyklose papildomas dar vienu tyrimo metodu ir galės būti atliekamas ne tik kaupinių metodu, bet greitaisiais antigeno testais.
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad atliekant kaupinių tyrimą ar greitąjį antigeno testą ėminiai imami iš priekinės nosies landos. Paėmimo procedūra yra paprasta, nesukelia nemalonių pojūčių ir gali būti atliekama pačių mokinių savarankiškai, prižiūrint visuomenės sveikatos specialistui.
Pasirinkus mokykloje testuoti greitaisiais antigeno testais, jų vertinimui turės būti pasitelkiami asmens sveikatos priežiūros specialistai.
Atliekant profilaktinį testavimą kaupinių metodu, tyrimai turi būti atliekami kas 4-7 dienas. Atliekant profilaktinį testavimą greitaisiais antigeno testais, tyrimai turi būti atliekami kas 3-4 dienas, paimant ėminį iš priekinės nosies landos.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: