Pasieniečiai sulaikė tris įtariamus kontrabandininkus ir 4 000 pakelių rūkalų

0
38

Netoli sienos su Baltarusija Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai sulaikė du druskininkiečius, Lazdijų rajono gyventoją ir 4 000 pakelių kontrabandinių cigarečių. Sulaikymo ir persekiojimo metu pasižymėjo tarnybinis vokiečių aviganis Joris.

Pirmadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko pasienio užkardos pareigūnai miške ties Varėnos rajono Dubičių kaimu pastebėjo du asmenis. Ši vieta yra maždaug už pustrečio kilometro nuo sienos su Baltarusija.

Stebimi pasieniečių nešikai ėjo nuo sienos su Baltarusija ir gabeno ryšulius. Prie jų buvo pritvirtintos savadarbės petnešos, kad krovinį būtų patogiau nešti. Abu vyrai buvo sulaikyti vietoje.

Paaiškėjo, kad jie yra 22-ejų ir 42-ejų Druskininkų gyventojai.

Į pagalbą buvo pasitelktas tarnybinis vokiečių aviganis Joris, kuris apieškojo teritoriją ir už kelių šimtų metrų nuo sulaikytų asmenų aptiko dar kelis tokius pat ryšulius. Joriui dar kartą buvo duota komanda patikrinti vietovę. Vokiečių aviganis užuodė žmogaus pėdsakus ir kinologą mišku ėmė vesti į Lietuvos gilumą. Tuo metu aplinkines miškingas vietoves netoli Dubičių kaimu šukavo dar vienas A. Barausko užkardos pasieniečių ekipažas, kuris miške sulaikė vyrą.

Paaiškėjo, kad jis yra 24-erių Lazdijų rajono gyventojas. Netrukus šioje vietoje pasirodė ir Joris, mišku užtikrintai sekęs Lazdijų rajono gyventojo pėdsakais.

Iš viso kontrabandininkai gabeno 4 000 pakelių cigarečių „Minsk Capital“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai trijulei gresia baudos arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

o apklausų druskininkiečiai ir Lazdijų rajono gyventojas buvo paleisti jiems skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Kontrabandinis krovinys saugomas A. Barausko pasienio užkardoje. VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: