Kieme…kapas

0
88
Kiekvieną kartą gyventojams norint išeiti į miestą ar sugrįžti, reikia prasibrauti pro „kapą“

Prieš kelias savaites Varėnoje atsirado naujas lankytinas objektas, laimė, laikinas. Tai – Vytauto gatvės 10-ojo kieme supiltas… kapas! Tiesa, be kryžiaus ir vainikų. Nes ir „nabašnyko“ po juo nėra…

Tik per vieną gegužės naktį Varėną užpylusi liūtis kiemo su savivaldybe patvoryje išgraužė kokių 30-40 cm gylio griovį, per kurį vanduo pradėjo bėgti į namo rūsį. Nors nauja vaga gyventojams kėlė nemažą pavojų ir trukdė išeiti į gatvę, prireikė beveik savaitės, kol miesto tarnybos į kiemą atvežė priekabą žemės ir užpylė duobę „su kaupu“ – taip, kad daugiau čia jokie lietūs namui nebūtų baisūs. Žodžiu, suformavo „kapą“!

Šios „istorijos“, kuri tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasta, pradžia tapo kovo mėnesį prie namo durų iškabintas UAB „Aplinkotvarkos grupės“ skelbimas, kuriuo ji pranešė, kad kovo 19 dieną bus remontuojamas daugiau kaip prieš pusę amžiaus statyto namo senu asfaltu padengtas kiemas. Bet Varėna nebūtų Varėna – gyventojai savo automobilius išvarė į gatvę, o darbai neprasidėjo ne tik nurodytu laiku, bet ir gerą savaitę po jo. Ir tik tada atvažiavo „graužikai“. Taip gyventojai pavadino su savo specialia technika atvykusius ir nugramdžiusius seną, bet dar visai tinkamą naudoti Vytauto 10-to namo kiemo dangą ir sudėjo naujus cementinius bortelius.
Ir viskas! Tuo tas „remontas“ ir baigėsi, nes iki šiol namo gyventojai kieme braido po smėlį, o po lietaus šokinėja aplink balas. Apie „kapu“ virtusį griovį, kuris ir toliau žmonėms trukdo išeiti į gatvę, jau minėjau.
Pasirodo, kad aplinkotvarkininkų planus sugriovė… balandžio 27 dieną gyventojų susirinkimo nutarimas pradėti namo renovaciją. Sužinoję apie tai, nusprendė laikinai (!) sustabdyti kiemo remontą. Kadangi klausimas, kodėl visą gegužės mėnesį jokie darbai čia nebuvo daromi, liko neatsakytas, beliko sužinoti tokio sprendimo priežastį.
„Mūsų užduotis nauja asfalto danga padengti visą kiemą, aišku, iki pastato sienos, – pareiškė UAB „Varėnos aplinkotvarkos grupė“ vadovas Vaidas Debesiūnas. – O jeigu namas bus restauruojamas tvarkant pamatus, statybininkai būtinai atkas prieigas prie jų. Tad kokia prasmė asfaltuoti prie namo esančią zoną, kuri paskui vis tiek bus išrausta? Tad kol mums nebus pateiktas projektas su nuoroda, kas ir kaip bus daroma su daugiabučio pamatais, tuščiais darbais mes neužsiimsime ir nuostolių sau nedarysime“.
Kadangi amžinai tai tęstis negali, Vytauto 10-to namo gyventojai išeities bandė paieškoti „aukščiau“. Sužinojęs apie „istorinį remontą“ Varėnos r. savivaldybės vicemeras Giedrius Samulevičius labai nustebo ir patarė kreiptis į savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyriaus vyr. inžinierių Liudviką Lūžį, kurio pareiga prižiūrėti tokius objektus. Deja, jis apsiriko. „Mes jau seniai esame numatę, kokios kiemo zonos bus reikalingos namo renovacijai. Tegul V.Debesiūnas pasižiūri, užsibrėžia linijas ir kloja savo asfaltą!“ – sakė L.Lūžys. Negana to, jis pridūrė, kad Varėnos aplinkos tvarkytojų UAB yra šio projekto subrangovė. O tikrasis rangovas – net 16 projektų Varėnoje laimėjusi Alytaus „Parama“, su kuria ir yra sudaryta šio kiemo remonto sutartis. Ji galioja iki birželio 30 dienos! „Va, jei iki tada šie darbai nebus užbaigti, tada mes juos bausime. O kol kas aš jokių pretenzijų nežadu reikšti…“ – kalbėjo L.Lūžys.
Taigi, kuo baigsis ši „istorija“, nežinia. Aišku tik viena – kada Vytauto 10-ojo namo gyventojai savo kieme vėl galės pasistatyti automobilius ir vaikščioti švariais batais, gili paslaptis…

Varėnos Vytauto gatvės 10-ojo namo gyventojų vardu –

Virgilijus Mundrys

Taip atrodo kiemo dalis po pirmojo „remonto“ etapo

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: