Sparnuoti akmenys

0
84

Gegužės 28 dieną Nedzingės bendruomenės namų skverelyje vyko Antano Kalanavičiaus poezijos
popietė „Sparnuoti akmenys“, o Poeto gimtinėje – teatro „Labas“ spektaklio „Nedingęs“ premjera

Renginys prasidėjo A. Kalanavičiaus kūriniu „Poetai ateina“, kurį skaitė renginio vedėjai – Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė ir kultūros centro direktorius Albertas Jakubavičius. Eilėraščius „Vienut vienutėlis“, „Prašalaičio gyvenimas“ skaitė pradinių klasių mokytoja Ramunė Poznėkienė ir laisvalaikio ir renginių organizatorė Stanislava Monkevičienė.
Dalyvavo poeto artimieji. Sūnus Saugirdas ir žmona Perpetua Dumšienė džiaugėsi, kad Nedzingėje gyvas Antano Kalanavičiaus atminimas, kasmet skamba jo eilės, Saugirdas buvo pasveikintas 50-ojo jubiliejaus proga.
Vėliau visi dalyviai nuvyko į poeto gimtinę – Sapiegiškės kaimą. Svečius sutiko teatro „Labas“ vadybininkė Vytautė Brazdylytė ir pateikė nuorodas, pagal kurias vyko teatrinis pasivaikščiojimas poeto A. Kalanavičiaus takais, gyvenimo ir kūrybos puslapiais.
Miško apsuptyje, skambant laukinių paukščių balsams, sklindant lauko augalų aromatui, vingiuotu miško keliuku visi keliavo kartu su aktorėmis Vitalija Mockevičiūte, Neringa Varnelyte ir Jurga Kalvaityte. Prie vienišų gimtųjų namų, pievelėje prie sparnuotų akmenų, kryžkelėje ir prie sukrautos rąstų krūvos – įvyko spektaklio „Nedingęs“ premjera. Žiūrovai turėjo nuostabią galimybę kartu su aktorėmis tapti liudininkais sunkaus, patyčių, paniekinimo, nesuprasto, jautrios sielos žmogaus gyvenimo – poeto, kurio sukurti darbai buvo paviešinti tik po jo mirties žmonos Perpetua Dumšienės dėka.
Po spektaklio visi sugrįžo į Nedzingę. Kalbėjo Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Giedrius Samulevičius. Perlojos daugiafunkcio centro Nedzingės skyriaus direktorė Roma Klimčiauskienė priminė, kad poeto Antano Kalanavičiaus kūryboje dažnai minimi akmenys. Eilėraščiuose pavaizduotas sunkus asmenybės gyvenimas, susiliejimas su gamta. Pasidžiaugė, kad menininkas Vytautas Baublys muziejui padovanojo paveikslus, sukurtus pagal poeto kūrybą ir su Nedzingės bendruomenės nariu Oskaru Golambiausku pastatė bendruomenės namų skverelyje koplytstulpį, kuriame pavaizduoti sparnuoti akmenys. Direktorė įteikė koplytstulpio kūrėjams knygas. Poeto žmona Perpetua Dumšienė dėkojo už nuostabų spektaklį, kuriame pavaizduotas visas Antano gyvenimas.
Renginyje dalyvavo Varėnos savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė, Poeto kurso draugė Leokadija Balkuvienė, fotografas Julius Vaicekakauskas.

Irena Krutulienė,
Nedzingės bibliotekos
bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: