Dėl gero darbo – į kitą miestą

0
56

Bent valandos trukmės kelionė į darbą tame pačiame ar netgi kitame mieste užsienio šalyse yra kasdienybė. Lietuvoje tai pamažu taip pat tampa įprasta praktika – mėgstamą darbą radę mažesnių miestų gyventojai kasdien mielai keliauja, pavyzdžiui, į Vilnių.

Galimybė vykti į darbą – įmonės autobusai

Vienoje didžiausių šalies baldų gamybos bendrovių „Vilniaus baldai“ dirbanti Daiva Zinkevičiūtė į darbą sostinėje kasdien vyksta iš Varėnos. Beveik pusmetį įrenginių darbininke baldų gamykloje dirbanti moteris kelionei mielai renkasi bendrovės autobusą.

Daiva pasakoja, kad pastebėjusi darbo skelbimą, iškart nusprendė labiau pasidomėti pasiūlymu. Anksčiau maisto pramonėje dirbusią moterį viliojo didesnės perspektyvos ir patrauklesnis atlyginimas. Apsispręsti kandidatuoti didele dalimi padėjo ir žinojimas, kad įmonė organizuoja transportą iš Varėnos į fabriką Vilniuje, tad kelionė ir nemokama, ir visada suplanuota.

Nieko nelaukusi Daiva kreipėsi dėl darbo bendrovėje ir jau netrukus su naujais kolegomis ėmė važinėti į darbą ir iš jo bendrovės autobusu. Anot jos, kelionė iš Varėnos trunka nuo 40 minučių iki 1 valandos, o tai yra puikus laikas poilsiui.

„Mano nuomone, kelionė į darbą autobusu – vien tik pliusai. Labai gerai, kad po darbo nereikia pačiai vairuoti, o galiu tiesiog atsipalaiduoti ir pailsėti. Dažniausiai pusę kelionės šnekučiuojuosi su kolegomis, o likusią laiko dalį tiesiog pasnaudžiu“, – pasakoja Daiva.

Moteris sako, kad jai labai svarbu, jog autobusą vairuoja itin atsakingas vairuotojas. Autobusai yra visada techniškai tvarkingi, patogūs, veikia oro kondicionieriai, o prieš kiekvieną kelionę jie yra kruopščiai dezinfekuojami.

Kelionė į darbą Lietuvoje ir pasaulyje

Daiva tikrai ne pirmoji specialistė, kuri nusprendė dirbti kitame mieste. Regis, jau tapo įprasta kauniečiai ar kitų miestų gyventojai dirbantys Vilniuje ir atvirkščiai. Radus patinkantį ir prasmingą darbą kitame mieste, žmonėms papildomi kilometrai tampa nesvarbūs.

Europos Sąjungos (ES) statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, kurie buvo paskelbti dar prieš pandemiją, daugiau nei pusė europiečių kelionei į darbą skiria iki pusvalandžio, o daugiau nei ketvirtadalis – nuo 30 iki 59 minučių. Vidutiniškai ES gyventojai į darbą keliauja 25 minutes, o Lietuvoje – dviem minutėmis trumpiau. Ilgiausiai į darbą užtrunka kelionė kaimyninėje Latvijoje – 33 minutes.

Kaip produktyviai praleisti kelionės laiką?

Tikriausiai geriausios kelionės į darbą yra tos, kai nereikia pačiam žmogui vairuoti, t. y., važiuojama autobusu, traukiniu, metro ar kitu viešuoju ar darbdavio organizuojamu transportu. Tuomet nereikia būti atsakingam už automobilio valdymą, galima kelionę paskirti daugybei naudingų veiklų, kurioms įprastai dienos eigoje gali pritrūkti laiko.

Šį laiką galima paskirti dienos planavimui, susidėlioti veiklų prioritetus, užrašų knygelėje ar telefone susižymėti svarbius darbus, veiklas ar įsimintinus įvykius. Taip pat tai puiki proga paskaityti knygą ar mėgstamą žurnalą. Jeigu važiuojant žiūrėti į tekstą nepatogu – gali padėti įgarsintos knygos, kurių pasirinkimas šiuo metu itin platus. Tiems, kurie nori laiką išnaudoti itin produktyviai, – gera proga įsigilinti į įvairius garso ar vaizdo mokymus bei sužinoti kažką naujo, patobulėti.

Kai kurios veiklos, pavyzdžiui, miegas, žiūrėjimas pro langą kartais gali būti įvardijamos kaip „nieko neveikimas”, tačiau tokie užsiėmimai kartais taip pat gali būti labai svarbūs ir reikalingi. Juk pailsėjęs ir atsipalaidavęs žmogus yra daug geriau nusiteikęs ir daug produktyvesnis.

Nuolat didėjantis maršrutų žemėlapis

„Vilniaus baldai“ šiuo metu savo darbuotojams organizuoja net 7 skirtingus maršrutus. Į fabriką, esantį Trakų rajone, galima atvykti iš Vilniaus, Daugų, Varėnos, Senosios Varėnos, Vazgirdonių, Puodžių, Eišiškių. Į Vilniuje esantį bendrovės padalinį transportas yra organizuojamas iš Senosios Varėnos, Matuizų, Valkininkų, Trakų rajono, Lentvario, Širvintų, Musninkų. Be to, maršrutų kiekis yra nuolat didinamas atsižvelgiant į tai, kokiose vietovėse gyvenantys žmonės kreipiasi dėl darbo, todėl kandidatuoti kviečiami visi norintieji.

Prisijunk prie „Vilniaus baldų“ komandos!

Šiuo metu ieškome:

  • Įrenginių darbininkų
  • Įrenginių operatorių arba įrenginių operatorių-mokinių
  • Elektrikų arba elektrikų-mokinių
  • Įrenginių priežiūros techniko-šaltkalvio
  • Kokybės kontrolieriaus
  • Krautuvo vairuotojo
  • Sandėlininko-apskaitininko

Jums siūlome:

–  Kiekvieną mėnesį mokamą kintamą priedą prie bazinio atlyginimo

–  Galimybę į darbą ir atgal vykti bendrovės užsakytais autobusais

–  Dalinai kompensuojamą maitinimą Trakų rajone esančiame padalinyje

–  Užkandžių dienas

–  Draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir įvairias sveikatinimo programas

–  Galimybes mokytis, tobulėti ir siekti karjeros

Daugiau informacijos rasite adresu www.vilniausbaldai.lt/karjeraSusidomėjusius kviečiame rašyti el. paštu: darbas@vilniausbaldai.lt arba skambinti telefonu +370 687 55955

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: