Prie vandens telkinių būkime saugūs

0
49

Nusistovėjus karštiems orams daugėja ir poilsiautojų prie vandens telkinių. Deja, maudynės vandenyje kartais baigiasi nelaime. Iki šių metų birželio 1 d. Lietuvoje ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių jau ištraukė 33 skenduolius bei išgelbėjo 7 gyventojus. Per penkerius metus (2016 – 2020 m.) nuskendo 684 žmonės (iš jų vasaros metu – 293 gyventojai).

Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai prašo gyventojų prie vandens telkinių elgtis ypač atsargiai ir primena kokių taisyklių poilsiaujant privalu laikytis:

• nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose – geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ar kur budi gelbėtojai. Mažamečių vaikų nė akimirkai prie vandens nepalikite be priežiūros!

• Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus. Nepatartina stovėti ir žaisti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti status krantas ar tiltas.

• Neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Atsargiai elkitės plaukdami valtimi – ypač pavojinga joje vaikščioti, išdykauti.

• Nesimaudykite sočiai pavalgę ar išgėrę alkoholinių gėrimų. Perkaitę saulėje nešokite staiga į vandenį – prieš tai juo apsišlakstykite.

• Jei pradėjote skęsti, įkvėpkite kuo daugiau oro ir dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.

Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir nedelsdami skambinkite Skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112. Apsidairykite ar šalia nėra gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria būtų galima padėti skęstančiajam. Atminkite, jog gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: