Mobilūs pašnekesiai Naujuosiuose Valkininkuose ir Žiūruose

0
28

Varėnos viešosios bibliotekos „Mobilių pašnekesių“ renginiai įgavo pagreitį. Paskutinę liepos savaitę mobili biblioteka kartu su kviestiniais svečiais aplankė Naujųjų Valkininkų ir Žiūrų kaimus.

Puodeliavimo teikiamas džiaugsmas

Liepos 28 d. Mobilioji biblioteka į Naujuosius Valkininkus atvežė ne tik naujų knygų, bet ir daugeliui dar nepatirtų kūrybinių potyrių – meno terapijos seminarą ir kūrybines puodelių dekoravimo dirbtuves susirinkusiems vedė Nomeda Marčėnaitė.

Pasak Nomedos, puodeliavimas – tai naujadaras, kuris prigijo, kai „porcelianinių puodelių dekoravimo užsiėmimas“ pasirodė pernelyg griozdiškas pavadinimas tokiam maloniam užsiėmimui. Kaip ir bet kurios meno terapijos esmė, puodeliavimas – tai laikas, kai žaismingai ir neįsitempus vyksta gražūs ir dalyviui naudingi dalykai.

Pagrindinis klausimas, kuris iš Nomedos lūpų nuskambėjo renginio dalyviams: „Pakelkite rankas, kas iš Jūsų mokate piešti?“. Kadangi didžiąją dalį susirinkusiųjų sudarė vyresnė auditorija, rankų miško nebuvo. Pasak Nomedos, daugelis suaugusių žmonių netiki, kad yra kūrybingi, todėl šio užsiėmimo esmė yra atsipalaiduoti, išlaisvinti savo vaizduotę, „įjungti“ kūrybiškumą ir vaikiškai mėgautis procesu – puodelio dekoravimu. Praktinis užsiėmimas prasidėjo nuo terapinio paišymo ant popieriaus, kuris yra būtinas, norint įveikti balto popieriaus baimę tam, kad įsijungtų smegenų centrai, atsakingi už saviraišką ir būtų išjungta logika, trukdanti kūrybiniam procesui. Vėliau visi renginio dalyviai su specialiais geliniais rašikliais ir reljefinėmis dekoravimo priemonėmis puošė porcelianinius puodelius, kurie dalyviams liko kaip gražus kelionės į savo vidų prisiminimas.

Gera nuotaik su Zita Kelmickaite

Paskutinį liepos šeštadienį „Mobilūs pašnekesiai“ vyko Žiūrų kaime. Prie bendruomenės namų tiek vietinių kaimo gyventojų, tiek svečių laukė susitikimas su etnomuzikologe Zita Kelmickaite. Visiems susirinkusiems renginio viešnia dovanojo gerą nuotaiką, nuoširdų pokalbį ir skambų juoką. Dalinosi patirtimi, kelionių prisiminimais ir įspūdžiais, lygino skirtingas kultūras ir jų skaitymo tradicijas.

Bendrumo jausmą padėjo sukurti Žiūrų kaimo folkloro ansamblio narių ir visų renginio svečių atliekamos dzūkiškos dainos. O tuo tarpu Zita Kelmickaitė pasidžiaugė aktyvia Žiūrų kaimo bendruomene ir vis dar energijos ir geros nuotaikos nestokojančiais senoliais. Pasak jos, Žiūrai – nuostabus kaimas, kuris neturi nei bažnyčios, nei parduotuvės, bet yra gyvas dainomis. O dainavimas – tai dvasinė išraiška, kuri parodo, kad žmogus jaučia, tiki ir gyvena.

Dėkojame Žiūrų kaimo bendruomenei ir jos pirmininkei Virginijai Paulauskaitei už bendradarbiavimą ir šiltą priėmimą.

Kitos „Mobiliųjų pašnekesių“ stotelės:

Rugpjūčio 7 d., 15.00 val., Dargužiuose, prie Amatų centro, profesionalios edukatorės Ievos Šidlaitės seminaras apie raugintus produktus ir rauginimo technologijas, laukinių augalų ir grybų naudojimą maistui bei kitus maisto gaminimo būdus;

rugpjūčio 14 d., 12.00 val., Krūminiuose prie bendruomenės namų susitikimas su keliautojais, renginių vedėjais, knygų autoriais Vytaru Radzevičiumi ir Martynu Starkumi.

Kviečiame!

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Varėnos rajono savivaldybės administracija.

Vaiva Miškinė

Varėnos viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: