Mobiliosios komandos informuoja migrantus apie galimybes grįžti į kilmės šalį

0
11

Antradienį Migracijos departamento mobiliosios komandos lankėsi Vydenių kaime esančioje migrantų stovykloje, kur apgyvendinti 146 užsieniečiai. Mobiliųjų komandų, kuriose dirba Migracijos departamento specialistai, pasieniečiai, Užsienio reikalų ministerijos atstovai ir vertėjai, užduotis informuoti neteisėtai atvykusius asmenis apie jų galimybes grįžti į jų kilmės šalį.

„Šiuo metu išnagrinėta daugiau nei 200 prieglobsčio prašymų. Tikimės, kad per ateinančius tris mėnesius bus išnagrinėti visi prieglobsčio prašymai. Viena dažniausių atvykimo priežasčių, kurią nurodo migrantai – tai geresnio gyvenimo paieškos, kadangi jų kilmės šalyje ekonominė padėtis yra prastesnė, negu Europos Sąjungoje“, – kalbėjo Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. Kol kas Migracijos departamentas dar nėra patenkinęs nė vieno migrantų prašymo dėl prieglobsčio.

Lietuva yra patvirtinusi savanoriško grįžimo tvarką. Nuo šiol pagal šią tvarką neteisėtiems migrantams, kurie pareiškia norą grįžti į savo šalį, Migracijos departamentas gali teikti finansinę paramą savanoriškai grįžti į tėvynę, jeigu jie pateikia tokį prašymą ir bendradarbiauja su institucijomis. Migrantams nuperkami grįžimo bilietai, taip pat išmokama 300 eurų suma – tai kelionpinigiai grįžti į tėvynę.

Pirmadienį 5 mobiliosios komandos lankėsi Kapčiamiestyje, kur taip pat bendravo su migrantais. Artimiausiu metu specialistai lankysis visose migrantų apgyvendinimo vietose ir informuos apie galimybes grįžti, gaunant finansinę pagalbą.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4124 migrantai. Dėl išaugusios neteisėtos migracijos paskelbta ekstremali situacija.

R.V.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: