Švendubrėje veikusi palapinių stovykla liko tuščia – migrantai iškelti į stacionarias patalpas

0
32

Druskininkų savivaldybėje, Švendubrės upių pasienio kontrolės punkte (PKP), veikusi neteisėtų migrantų apgyvendinimo stovykla liko tuščia – visi užsieniečiai iš palapinių iškeldinti į stacionarias apgyvendinimo vietas.

Druskininkų užkardos Švendubrės upių PKP palapinių miestelis migrantams buvo pastatytas liepą. Tuo metu buvo smarkiai išaugęs per Druskininkų užkardos saugomą ruožą su Baltarusija į Lietuvą bandžiusių patekti ir sulaikytų neteisėtų migrantų skaičius. Vienu metu palapinėse Švendubrėje gyveno apie pustrečio šimto užsieniečių, pastaruoju metu šis skaičius siekė apie 180.

Šią savaitę paskutiniai iš čia palapinėse apgyvendintų migrantų buvo perkelti į stacionarias patalpas Ruklos pabėgėlių priėmimo centre bei Pasieniečių mokyklos teritorijoje Medininkuose.

Uždaromą stovyklą saugoję Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai bei jos administravimu užsiėmę Druskininkų užkardos pasieniečiai dabar galės vykdyti tiesiogines savo funkcijas, o stovyklai išlaikyti skirti materialiniai ištekliai bus nukreipti kitoms reikmėms.

Šiuo metu tebevyksta VSAT užkardose apgyvendintų migrantų perkėlimas į tam specialiai pritaikytas stacionarias patalpas Rukloje, Medininkuose, taip pat VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Migrantų krizės piko metu VSAT užkardose prie sienos su Baltarusija, kurios yra visiškai nepritaikytos apgyvendinti tokį užsieniečių skaičių, buvo laikoma apie 2 tūkst. neteisėtai iš kaimyninės šalies patekusių migrantų. Pradėjus jų perkėlimą į stacionarias vietas šis skaičius kasdien mažėja ir ketvirtadienį siekė apie 590. Tuo pačiu tokias apgyvendinimo vietas užkardose saugantys, jas administruojantys ir kitais su tuo susijusiais papildomais darbais užsiėmę pasieniečiai gali daugiau laiko skirti tiesioginėms pareigoms vykdyti.

VSAT inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: