Lietuvos muitinė konsultuoja: iš trečiųjų šalių siunčiamos dovanos importo mokesčiais neapmokestinamos, jei atitinka nustatytus kriterijus

0
216

Dovanos stiprina draugystę, todėl neretai, ypač būdami toli vieni nuo kitų, palepiname jomis savo artimuosius ir draugus. Tačiau siunčiant dovanas reikia žinoti keletą joms taikomų reikalavimų – tik visus nustatytus kriterijus atitinkanti siunta yra laikoma dovana ir jai netaikomi mokesčiai.

Vienas iš pagrindinių kriterijų, skiriančių komercines siuntas ir dovanas bei suteikiančių pastarosioms PVM ir muitų lengvatą, yra siuntėjo ir gavėjo statusas. Dovanas gali siųsti tik fizinis asmuo fiziniam asmeniui.

Kitas svarbus bruožas – siunta, kad ji būtų vertinama kaip dovana, turi būti siunčiama neatlygintinai.

Taip pat svarbu, kad siuntos savoji vertė neviršytų 45 eurų.

Be to, tokios siuntos turi būti nereguliarios, jose gali būti tik gavėjo ar jo šeimos narių asmeniniam naudojimui skirtos prekės, kurios nei pagal savo pobūdį, nei pagal savo kiekį neturi jokių komercinio suinteresuotumo požymių.

Jei siunta neatitinka bent vieno kriterijaus, ji jau laikoma komercine siunta, kuriai taikomi importo mokesčiai. Jeigu nekomercinės siuntos savoji vertė didesnė kaip 45 eurai, siunta apmokestinama 21 proc. PVM, o jeigu vertė didesnė kaip 150 eurų, bet neviršija 700 eurų, siunta apmokestinama standartiniu 2,5 proc. importo muito tarifu, 21 proc. PVM bei akcizu, jei tai akcizinė prekė.

Nepaisant to, kad dovanos atleidžiamos nuo importo mokesčių, jas vis tiek privaloma deklaruoti muitinei.

Tai galima padaryti savarankiškai Išmaniojoje muitinės deklaracijų apdorojimo sistemoje (iMDAS) arba pasinaudoti prekę atgabenusios įmonės paslaugomis. Jei dovana bus deklaruojama savarankiškai, gavėjui pirmiausia reikės užsiregistruoti Bendro vartotojų valdymo portale (BAP) bei per Muitinės leidimų sistemą (MLS) išsiimti EORI kodą. Šios muitinės teikiamos paslaugos yra nemokamas, formalumus galima sutvarkyti per vieną darbo dieną.

Lietuvos muitinė primena, kad visoms iš trečiųjų šalių į Lietuvą siunčiamoms prekės (taip pat ir dovanoms) yra taikomi importo draudimai ir apribojimai, nustatyti Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose, pvz. apribojimai, taikomi kultūros vertybėms, nykstančioms augalų ir gyvūnų rūšims, dvigubos paskirties prekėms ir kt.). Daugiau informacijos apie dovanų siuntimą rasite Lietuvos muitinės interneto svetainės skiltyje Siuntos / Importo mokesčių taikymas.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: