„Džiazo ambasadoriai” Varėnoje užbaigia JAV kino diplomatijos turą po Lietuvą

0
23

Lapkričio 9 d. 17.30 Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėse (J. Basanavičiaus g. 17) vyks kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ seansas, kurio metu svečiai išvys amerikiečių režisieriaus Hugo Berkeley dokumentinę juostą „Džiazo ambasadoriai“. Filmo seansas nemokamas. Diskusijoje taip pat dalyvaus džiazo pasaulio atstovė iš JAV Sarah Montoya.

„Džiazo ambasadoriai“ – tai istorija apie muziką, diplomatiją ir kovą prieš rasinę nelygybę, kurios centre žymūs Amerikos džiazo atlikėjai Dizzy Gillespie, Louis Armstrong, Duke Ellington, Benny Goodman ir Dave Brubeck. Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje JAV vyriausybė pasamdė šiuos muzikos genijus siekdama, kad gastroliuodami su grupe po pasaulį jie priešintųsi tuometinės Sovietų Sąjungos skleidžiamai kritikai apie Amerikoje vyraujančią rasinę nelygybę. Muzikantai gastrolių metu patys susidūrė su rimtu moraliniu iššūkiu supratę, kad rasinė lygybė – vis dar neišsipildžiusi svajonė. 

Šiuo renginiu JAV ambasada Lietuvoje užbaigs beveik dvejus metus trukusį žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės stiprinimui skirtą dokumentinių filmų turą, per kurį dešimties mažųjų šalies miestų gyventojai turėjo progą susipažinti su amerikietiška šių dienų aktualijų – verslumo, jaunimo problemų, mokslo, kultūros bei žmogaus teisių – perspektyva. Filmų peržiūros rengiamos pagal JAV Valstybės departamento remiamą kino diplomatijos programą „American Film Showcase“.

Po peržiūros žiūrovai ir svečiai kviečiami dalyvauti filmo aptarime su JAV ambasados Lietuvoje, Varėnos rajono savivaldybės, visuomeninių organizacijų atstovais ir bendruomene. Diskusijoje taip pat dalyvaus džiazo pasaulio atstovė iš JAV Sarah Montoya. Gavusi programos „Fulbright“ stipendiją, šiais mokslo metais ji atvyko Lietuvą ir Visagino Žiburio pagrindinėje mokykloje dirba anglų kalbos mokytojo padėjėja.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: