Svarbus priminimas transporto priemonių savininkams (valdytojams)

0
18

Pastaruoju metu į policijos įstaigas plūsta asmenys, kuriems automatinio proceso metu buvo suformuoti administracinių nusižengimų protokolai (automatiniu būdu), pateikdami pirkimo-pardavimo sutartį, kaip įrodymą, kad nusižengimo fiksavimo metu jie jau nebuvo transporto priemonių savininkai (valdytojai). Primename, kad pranešti apie pasikeitusį transporto priemonės savininką privalo abi sandorio šalys. Pirmasis į VĮ „Regitra“ privalo kreiptis pirkėjas ir pateikti įgijimo deklaraciją, o tuomet ją turi patvirtinti transporto priemonės pardavėjas.

Pateikiame pavyzdį su konkrečiais transporto priemonių nuosavybės teisės pasikeitimo deklaravimo atvejais:

Pažymėtina, kad nors vienai pirkimo–pardavimo sutarties šaliai vengiant atlikti įstatyme nustatytas pareigas – kita šalis turi teisę kreiptis į:

Policiją, kuri už Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pažeidimą gali taikyti administracinę atsakomybę, t. y. pažeidėjui skirti baudą nuo 150 Eur iki 300 Eur, o šį pažeidimą padarius pakartotinai – nuo 440 Eur iki 600 Eur baudą.

Teismą, kuris įpareigotų pareigų nevykdančią pirkimo–pardavimo sutarties šalį kreiptis į VĮ „Regitra“ ir atlikti jam priklausančias pareigas, kurios užtikrintų tinkamą transporto priemonės naudojimą pagal paskirtį.

Be to, tais atvejais, kai pirkėjas vengia atlikti aukščiau nurodytus veiksmus, pardavėjui pageidaujant jis turi teisę išregistruoti transporto priemonę, tačiau nuosavybės pasikeitimo deklaravimo pareiga šiuo atveju išlieka.

Dar viena policijos rekomendacija, kad reikėtų pabandyti apsaugoti savo interesus iš anksto, pavyzdžiui, galutinai atsiskaityti už automobilį ar atiduoti jo raktelius pirkėjui tik abiems pusėms deklaravus nuosavybės pasikeitimą.

 Šaltinis: Lietuvos kelių policijos tarnyba

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: