„Vasarą molis, žiemą brolis!”

0
23

Nuo 2021 metų pradžios Varėnos rajone jau kilo 19 gaisrų dėl židinių, krosnių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų ir 2 gaisrai dėl jų gedimų. Šildymo sezono metu išauga gaisrų ir juose žuvusių aukų skaičius. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena svarbiausius gaisrinės saugos reikalavimus.

Išvalykite dūmtraukius, metalinius jų įdėklus, šildymo sezonu valykite ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius. Palėpėse mūrinius dūmtraukius ir mūrines sienas su dūmų kanalais išbalinkite. Pakurenę šildymo įrenginį įsitikinkite, ar eksploatacijos metu nėra atsiradusių įtrūkimų, kuriuos nedelsiant reikia užsandarinti. Apžiūrėkite ir jeigu reikia užsandarinkite pakuros dureles, niekada nepalikite atidarytų, šalia jų ant grindų įrenkite nedegų pagrindą, kad iš krosnies atsitiktinai iškritusios žarijos nesukeltų gaisro. Prakurams nenaudokite degalų ar kitų greitai užsiliepsnojančių skysčių, nekūrenkite šildymo įrenginio jam nepritaikytu kuru, neperkaitinkite krosnių. Besikūrenančių krosnių ir židinių nepalikite be priežiūros, jų priežiūros nepatikėkite mažamečiams vaikams. Dūmtraukio sklendę visiškai uždarykite tik įsitikinę, kad ugnis jau baigė rusenti. Smilkstančias anglis, pelenus ir šlaką nepilkite į plastikinius kibirus ar konteinerius. Nedžiovinkite ir nelaikykite malkų, rūbų bei kitų degių medžiagų arčiau kaip 1 metro atstumu nuo pakuros ir arčiau kaip 0,5 metro nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų. Kilus gaisrui nedelsdami informuokite Skubiosios pagalbos tarnybas telefonu 112

Rūpindamiesi gyventojų saugumu, raginame gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie garsiniu signalu įspės apie kilusį gaisrą. Šiuos prietaisus rekomenduojama įsirengti miegamuosiuose ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius, nepatariama jų įrengti virtuvėje, ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai. Nuo pražūtingo smalkių poveikio saugo smalkių detektoriai. Juos rekomenduojama įsirengti tose patalpose, kur naudojami židiniai, krosnys ir kiti atviro degimo įrenginiai.

Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: