Svarbiausiuose pasienio su Baltarusija ruožuose montuojami 4 metrų aukščio tvoros segmentai

0
15

Dėl kelias dešimtis kartų padidėjusio neteisėtų migrantų srauto, 2021 m. vasarą Vyriausybė paskelbė ekstremaliąją situaciją valstybės mastu. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (toliau – VSAT) sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Pasieniečiams į pagalbą atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų bei Europos sąjungos šalių.

Baltarusijos režimui pradėjus hibridinę ataką prieš Lietuvą ir dėl masinių neteisėtų migrantų srautų, 2021 m. rugpjūčio 23 dieną Ministrų kabinetas pritarė Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymui pasienyje su Baltarusija įrengti fizinį barjerą.

Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai, daugiau nei 100 kilometrų siena eina upių ir ežerų krantais, kur fizinis barjero įrengimas nenumatytas. Taip pat siena nebus statoma rezervatuose, pelkėtose vietovėse ar kitose dėl sudėtingų gamtos sąlygų neįveikiamose vietose – natūraliame barjere. Daugiau nei 500 kilometrų ilgio fizinio barjero įrengimo projektas įgyvendinamas dviem etapais, o pirmieji darbai svarbiausiame 100 kilometrų ruože prasidėti jau rugsėjo antroje pusėje.

Įrengiant fizinį barjerą prie pat valstybės sienos su Baltarusija ribos, pirmiausiai tiesiama koncertinos piramidė iš 5 arba 6 spiralių, šalia koncertinos iš Lietuvos valstybės pusės montuojami tvoros segmentai. Pagal VSAT reikalavimus pagaminti, nepalankioms oro sąlygoms ir dirvožemio poveikiui atsparūs tvoros segmentai tvirtinami prie įleistų į žemę stulpų. Tvoros viršuje tvirtinama koncertinos spiralė, o bendras tvoros su spirale aukštis siekia 4 metrus.

Į pirmojo etapo ir didžiausią grėsmę dėl neteisėtų migrantų keliančių ruožų patenka ir Varėnos rajono savivaldybėje esanti Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko užkarda. Lapkričio 11 d. duomenimis, ši pasienio užkarda jau turi įrengtą beveik 28 km koncertinos ir beveik 1 km segmentinės tvoros ruožą.

Pažeidžiamiausių ruožų fizinio barjero įrengimo darbus planuojama baigti iki kitų metų balandžio mėnesio pabaigos. Tuo tarpu likusį – apie 400 km – atstumą planuojama užbaigti iki 2022 m. rugsėjo mėn. pabaigos.

Šią savaitę pjaunančios vielos įrengimo darbai pradėti ir Varėnos pasienio rinktinės Kabelių  užkardoje. Šiuo metu čia įrengtas apie 2 km ruožas.

Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių, skirta papildomų techninių išteklių. Pasieniečiams į pagalbą atėjo pajėgos iš Lietuvos kariuomenės, Viešojo saugumo tarnybos, Policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų. Pasienyje su Baltarusija dirba Europos sienų ir pakrančių pasaugos agentūros FRONTEX bei Estijos policijos ir pasienio tarnybos pareigūnai.

Vita Žibėnienė Varėnos pasienio rinktinės vyriausioji specialistė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: