Nepaprastoji padėtis – apribojimai galios ir pasienio ruože, ir užsieniečių apgyvendinimo vietose

0
81

Seimo sprendimu įvedus nepaprastąją padėtį įsigaliojo draudimas atvykti į pasienio ruožo su Baltarusija teritoriją, kuriame tokia padėtis įvesta. Yra nemažai asmenų kategorijų, kurioms neteks rūpintis papildomais leidimais patekti į ruožą. Yra ir kategorijų, kurios išimtiniais atvejais galės patekti į pasienio ruožą gavus VSAT leidimą.

Draudimas netaikomas asmenims, gyvenantiems, turintiems nekilnojamojo turto pasienio ruožo su Baltarusija teritorijoje, kur įvesta nepaprastoji padėtis, ir turintiems tai patvirtinančius dokumentus.

Įgyvendinant minėto Seimo sprendimo nuostatas leidimas patekti į pasienio ruožą prie valstybės sienos su Baltarusija suteiktas šiais atvejais:

– pasienio ruožo gyvenvietėse dirbantiems ir besimokantiems asmenims;

– asmenims, vykdantiems ūkinę, komercinę, tam tikrų objektų (pvz., kelių, ryšio linijų ir pan.) priežiūros veiklą pasienio ruože esančiose gyvenvietėse ar pasienio ruože;

– asmenims, vykstantiems magistraliniais, krašto ar rajoniniais keliais ar geležinkeliais, einančiais ar kertančiais pasienio ruožą;

– asmenims, kertantiems valstybės sieną per pasienio kontrolės punktus ar vykstantiems į darbo vietą, esančią pasienio kontrolės punkte;

– vykdant valstybės sienos apsaugos objektų įrengimą;

– vykdant Lietuvos valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų funkcijas;

– vykstant į pasienio ruožo gyvenvietes paslaugoms teikti ar įsigyti;

– vykstant į artimo giminaičio laidotuves, slaugyti ligonį, pas tėvus arba artimus giminaičius.

Šiais atvejais atskirai kreiptis į VSAT leidimo patekti į pasienio ruožą nereikia.

Kitais išimtiniais atvejais, dėl kurių gali būti priimamas individualus sprendimas, reikia pateikti prašymą elektroniniu paštu VSAT Varėnos ar Vilniaus pasienio rinktinėms ar jų struktūriniams padaliniams. Jie bus nagrinėjami ir sprendžiama, ar suteikti leidimą patekti į pasienio ruožą.

Asmenys, ketinantys patekti į pasienio ruožą ar esantys pasienio ruože, patikrinimą atliekančiam pareigūnui turi pateikti teisėtą buvimą ir atvejį, kai atskiro leidimo gauti nereikia,  patekti į pasienio ruožą įrodančius dokumentus (pvz., darbo pažymėjimą, tam tikros įmonės vadovo pasirašytą dokumentą dėl darbų vykdymo tam tikroje teritorijoje, rangos darbų sutartį, asmenų ir transporto priemonių, kurie vykdo tam tikrus darbus pagal pasirašytas sutartis, teisėtą vykimą per valstybės sieną, giminystės ryšius, ligonio būklę, laidotuvių faktą įrodančius dokumentus ir kt.).

Analogiškus įrodančius dokumentus elektroniniu paštu kartu su prašymu turi pateikti ir asmenys, besikreipiantys į VSAT padalinius dėl patekimo į pasienio ruožą išimtiniais atvejais.

Taip pat siekiant užtikrinti minėto Seimo nutarimo dėl nepaprastosios padėties nuostatas yra uždrausta neteisėtai į Lietuvos teritoriją patekusių užsieniečių ir (ar) Lietuvos institucijų paskirtose užsieniečių apgyvendinimo vietose daryti garso įrašus, filmuoti ir fotografuoti.

Asmenims, nepaprastosios padėties galiojimo laikotarpiu pažeidusiems nustatytus reikalavimus, numatyta administracinė atsakomybė. Ji bus taikoma už valstybės sienos kirtimo ir patikrinimo arba pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus arba (ir) pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą pagal Administracinių nusižengimų kodekso 536 straipsnį ir 506 straipsnio 41 dalį.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kuriais atvejais nereikia kreiptis į VSAT leidima norint patekti į pasienio ruožą prie valstybės sienos su Baltarusijos Respublika?

Įvedus nepaprastąją padėtį įsigaliojo draudimas atvykti į pasienio ruožo su Baltarusija teritoriją, kuriame tokia padėtis įvesta. DRAUDIMAS netaikomas asmenims, gyvenantiems, turintiems nekilnojamojo turto pasienio ruožo su Baltarusija teritorijoje, kur įvesta nepaprastoji padėtis, ir turintiems tai patvirtinančius dokumentus.

Leidimas patekti į pasienio ruožą prie valstybės sienos su Baltarusijos Respublika (toliau – pasienio ruožas) nereikalingas ir šiais atvejais:

1. Pasienio ruožo gyvenvietėse dirbantiems ir besimokantiems asmenims;

2. Asmenis, vykdantiems ūkinę, komercinę, tam tikrų objektų (pvz. kelių, ryšio linijų ir pan.) priežiūros veiklą pasienio ruože esančiose gyvenvietėse ar pasienio ruože;

3. Asmenims, vykstantiems magistraliniais, krašto ar rajoniniais keliais ar geležinkeliais, einančiais ar kertančiais pasienio ruožą;

4. Asmenims, kertantiems valstybės sieną per pasienio kontrolės punktus ar vykstantiems į darbo vietą, esančią pasienio kontrolės punkte;

5. Vykdant valstybės sienos apsaugos objektų įrengimą;

6. Vykdant Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų funkcijas;

7. Vykstant į pasienio ruožo gyvenvietes paslaugoms teikti ar įsigyti;

8.Vykstant į artimo giminaičio laidotuves, slaugyti ligonį, pas tėvus arba artimus giminaičius.

2. Kaip galima gauti leidimą patekti į pasienio ruožą?

Kitais išimtiniais atvejais, dėl kurių gali būti priimamas individualus sprendimas, reikia pateikti prašymą su įrodančiais dokumentais elektroniniu paštu VSAT Varėnos pasienio rinktinės struktūriniams padaliniams:

Aleksandro Barausko pasienio užkarda, Dubičių km., Varėnos r., el.p. vsat.barausko.ob@vsat.vrm.lt, budėtojo tel. 8 656 86979, (8-310) 48423;

Kabelių pasienio užkarda, Kabelių km., Marcinkonių sen., Varėnos r., el.p. kabeliu.budetojas@vsat.vrm.lt, budėtojo tel. 8 698 52514, (8-310) 48102;

Druskininkų pasienio užkarda, Mizarų g. 59, Druskininkai, el.p. vsat.dru.ob@vsat.vrm.lt,

budėtojo tel., 8 686 16445, (8-313) 54061 ;

Kapčiamiesčio pasienio užkarda, Pertako k., Kapčiamiesčio sen., Lazdijų r.,

el.p kapciamiescio.ob@vsat.vrm.lt, budėtojo tel. 8 698 52513, (8-318) 43124 ;

Gintaro Žagunio pasienio užkarda, Mokyklos g. 1, Poškonys, Šalčininkų r. sav.,

el.p. vsat.zagunio.ob@vsat.vrm.lt, budėtojo tel. 8 686 00824, (8-380) 46667;

Tribonių pasienio užkarda, Parko g. 26, Gerviškių sen., Šalčininkų r., el.p. triboniu.budetojas@vsat.vrm.lt, budėtojo tel. 8 687 93587, 8 707 43100 ;

Purvėnų pasienio užkarda, Purvėnų km., Kalesninkų sen., Šalčininkų r., el.p. purvenu.budetojas@vsat.vrm.lt, budėtojo tel. 8 687 94336, (8-380) 38947 .

Jie bus nagrinėjami ir sprendžiama, ar suteikti leidimą patekti į pasienio ruožą.

3. Ką turiu pateikti patikrinimą atliekančiam pareigūnui, kai noriu patekti į pasienio ruožą ar esu pasienio ruože?

Pateikti teisėtą buvimą, patekti į pasienio ruožą įrodančius dokumentus (pvz., darbo pažymėjimą, tam tikros įmonės vadovo pasirašytą dokumentą dėl darbų vykdymo tam tikroje teritorijoje, rangos darbų sutartį, asmenų ir transporto priemonių, kurie vykdo tam tikrus darbus pagal pasirašytas sutartis, teisėtą vykimą per valstybės sieną, giminystės ryšius, ligonio būklę, laidotuvių faktą įrodančius dokumentus ir kt.).

Laura Jurgelevičiūtė Varėnos pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: