Penki įspūdingi paveikslai įamžino penkerių metų draugystę

0
154
Nuotraukoje: Ramūnas Šerpetauskas ir Virgilijus Raugalė

2016 m. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktine (toliau – VSAT) sudarė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos šaulių sąjungos Karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šauliais. Šiemet sukanka penkeri metai, kai šauliai su pasieniečiais vykdo bendrus patruliavimus užkardų kontroliuojamuose ruožuose. Vidutiniškai šauliai iki 7 kartų per metus vyksta į bendrus patruliavimus prie valstybės sienos. Šalį užklupus neteisėtos migracijos krizei, šauliai pirmieji jungėsi į pagalbą ir 3 mėnesius patruliavo bei saugojo laikinąsias neteisėtų migrantų apgyvendinimo vietas užkardose. Šiose sargybose aktyviai dalyvavo ir Druskininkų Giedriaus Matulionio 103 kuopos šauliai. Vien Baltarusijos rėžimo sukeltos migracijos krizės metu vykdyta per 500 valandų neatlygintinos tarnybos (šauliai už savo tarnybą negauna jokio atlygio).

Paveikslo atsiradimo istorija dalijasi pats idėjos autorius, Druskininkų Giedriaus Matulionio 103 kuopos šaulių vadas Ramūnas Šerpetauskas: „Vienos iš tokių tarnybų metu, saugant neteisėtų migrantų stovyklą, pradėjau skaičiuoti, kiek laiko mes aktyviai vykdome bendrus budėjimus su VSAT ir pasirodo, jog šiemet sukanka lygiai 5-eri metai. Ėmiau galvoti, kaipgi būtų galima padėkoti, įprasminti šaulių ir pasieniečių bendros veiklos penkmetį, įkvėpti pasieniečius vykdant sunkią, dažnu atveju pavojingą tarnybą. Ir taip begalvojant prisiminiau, jog turiu gerą draugę – menininkę, dailininkę Beatą Kurkul, kuri šiuo metu gyvena Ukrainoje, Lvove. Pati Beata yra lietuvė, gimusi ir augusi Vilniuje. Prisiminęs, jog ji itin aktyviai bendradarbiauja su Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba, piešia piešinius, kuriuose įamžinama ukrainiečių pasieniečių tarnyba, parašiau jai savo sumanymą ir paprašiau jos nupiešti ką nors įprasminančio šaulių ir pasieniečių bendradarbiavimą. Pradžioje buvo daug minčių: kas ir kaip turėtų būti pavaizduota, siunčiau dailininkei daugybę nuotraukų, kaip atrodo Lietuvos pasieniečiai, kaip atrodo šauliai, kokie skirtumai ir t.t. Po kurio laiko Beata paklausė, ar ji galėtų piešdama remtis M. K. Čiurlionio kūryba. Taip gimė mintis, paveiksle panaudoti ir lietuvių genijaus kūrybos elementus. Žvelgiant į paveikslą, galima pamatyti M. K. Čiurlionio paveikslo „Karalių Pasaka“ motyvą, taip pat mūsų valstybės simbolius – pasieniečio ir šaulio laikomi kardai bei viduryje esantis valstybės sienos ženklas sudaro Gediminaičių stulpus“. Taip vos per mėnesį gimė šis paveikslas, kuriam dailininkė skyrė pavadinimą „Tarnaujam Lietuvai“.

Rugsėjo mėnesį pirmasis paveikslas įteiktas Druskininkų pasienio užkardai, vėliau paveikslai dovanoti Kapčiamiesčio, Kabelių ir Aleksandro Barausko pasienio užkardoms ir gruodžio pradžioje šis paveikslas papuošė ir Varėnos pasienio rinktinę.

Druskininkų šauliai pasieniečiams dovanojo ne tik įspūdingus paveikslus, bet yra įteikę ir daugiau dovanų. Druskininkų užkardai dovanojo didžiulę dėžę kavos pupelių, saldainių, sirupo ir kitų skanumynų. Kapčiamiesčio pasienio užkardai įteikė ne tik kavos ir saldumynų, bet ir naują kavos aparatą. „Šauliai ir toliau planuoja remti pasieniečius bei stebinti juos dovanomis ir bent taip atsidėkoti už pasitikėjimą šauliais, perduotą patirtį, mokymą ir tikrai nuoširdų bendradarbiavimą bei galimybę prisidėti prie valstybės saugumo vykdant atsakingą tarnybą – saugant Lietuvos valstybės sieną“, – savo mintimis dalijasi Ramūnas Šerpetauskas.

Varėnos pasienio rinktinės vadas Virgilijus Raugalė pasieniečių vardu nuoširdžiai dėkoja Druskininkų Giedriaus Matulionio 103 kuopos ir visiems Lietuvos šauliams už pagalbą, dovanas ir paramą. Stiprybė – vienybėje, Tėvynės labui!

Vita Žibėnienė

VSAT Varėnos pasienio rinktinės vyriausioji specialistė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: