Druskininkų pasieniečiai iš Nemuno ištraukė 7 tūkst. pakelių cigarečių su 7 GPS prietaisais

0
71

Druskininkų pasieniečiai per dvi dienas iš Nemuno, kuriuo aukštupyje eina siena su Baltarusija, ištraukė beveik 7 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų su pritvirtintais GPS prietaisais.

Penktadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai ties  Druskininkų savivaldybės Sventijansko kaimu pastebėjo penkis Nemunu vienas paskui kitą plaukiančius stačiakampius objektus. Trapusavyje jie nebuvo surišti.

Gretimos Druskininkų užkardos pasieniečiai panaudojo tarnybinę motorinę valtį ir iš upės ištraukė sandariai polietileno plėvele apvyniotus krovinius su prie kiekvieno ant jų pritvirtintais GPS siųstuvais. Tokius įrenginius kontrabandininkai naudoja tam, kad galėtų sekti Baltarusijos pusėje į upę paleistos ir srovės nešamos kontrabandos kelią.

Druskininkų pasieniečiai suskaičiavo, kad Nemunu plaukė 4987 pakeliai cigarečių „Minsk City MS“ ir „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu tiriamas ir šeštadienį fiksuotas panašus įvykis.

Tuomet Druskininkų pasieniečiai pastebėjo dar du panašius į išvakarėse sulaikytus Nemunu plaukusius tarpusavyje nesurištus objektus. Juos VSAT pareigūnai ištraukė ties Druskininkų savivaldybės Lipliūnų kaimu. Šįsyk į kurorto pasieniečių rankas pateko 2000 pakelių cigarečių „Fest“ ir „NZ Gold“ cigarečių, paženklintų Baltarusijos akcizo ženklais. Ant abiejų krovinių irgi buvo pritvirtinti GPS prietaisai.

Kai Nemunas iš Baltarusijos įteka į Lietuvą, juo aukštupyje 17 kilometrų eina siena su Lietuva. Kontrabandos kroviniai paprastai nuleidžiami į upę kaimyninės šalies krante planuojant, kad srovė juos atneš į Lietuvos pusę. Čia veikiančių kontrabandininkų tikslas yra rūkalus ištraukti iš vandens ir kuo skubiau juos gabenti į Lietuvos gilumą. Kontrabandos vietai sekti naudojami GPS įrenginiai.

Visi rūkalai ir GPS saugomi Druskininkų pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: