Varėnos rajono vaikų ir mokinių kūrybinių darbų paroda-konkursas „Kalėdinė pasaka“

0
149

Gruodis atveria vartus nuostabiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Jos artėja su kiekviena diena ir yra labai vaikų laukiamos. Varėnos švietimo centras šiuo prieššventiniu laikotarpiu pakvietė mūsų rajono vaikus ir mokinius sukurti kalėdines kompozicijas ir dalyvauti parodoje-konkurse „Kalėdinė pasaka“. Parodos tikslas – skatinti vaikų saviraišką, kūrybiškumą, ugdyti meninį supratimą, puoselėti estetinę kultūrą, suteikti galimybę patirti kūrybinį džiaugsmą bei įprasminti Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių laukimą.

Parodos atidarymo šventė vyko gruodžio 16 d. Varėnos švietimo centre, kurio salę puošė 54 mūsų rajono vaikų ir mokinių sukurti kalėdiniai darbeliai: piešti ir velti paveikslai, atvirukai, kalėdiniai žaisliukai, eglutės, angeliukai, žvakidės, žibintai ir kt. Parodos dalyvius šiltai pasveikino ir kūrybinės sėkmės palinkėjo Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius ir Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė.

Šventinę nuotaiką sukūrė ir parodos atidarymo šventei dar daugiau spalvų suteikė Varėnos švietimo centro būrelio žaidžiame ir vaidiname (vadovė Angelė Kamandulienė) parengta meninė programa – Ramunės Savickytės knygelės „Adelės dienoraštis“ skaitiniai. Vaikai raiškiai perteikė knygoje aprašytus jų bendraamžės išgyvenimus, kuriuos šiuo metu patiria ir jie patys, t. y. santykius su tėvais, mokytojais, draugais, pamąstymus, ar tikrai yra Kalėdų Senelis.

Parodai-konkursui darbelius pateikė:

Valkininkų gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės, (auklėtojos-Irina Zubkauskienė ir Janina Bujienė);

Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelio-darželio „Kačiukų“, „Meškiukų“ ir „Lauko“ grupės, (auklėtojos – Rima Janulevičienė, Zita Skliutienė, Jūratė Gecevičienė, Inga Vyšniauskienė, Virginija Varanauskienė, Gražina Žalienė);

Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Bruknelės“ grupė, (auklėtojos – Laima Košelevienė ir Živilė Pačkauskienė);

Varėnos „Ryto“ progimnazijos 4 b klasė (mokytoja Laima Šulcienė);

Varėnos specialiosios mokyklos mokiniai (auklėtoja Angelė Jančauskienė);

Varėnos švietimo centro neformaliojo vaikų švietimo būreliai:

kūrybos ir meno būrelis “Okeanas” (vadovė Angelė Balciukevičienė);

aksesuarų gamybos būrelis (vadovė Danguolė Sereičikienė);

keramikos būrelis (vadovas Vidas Savilionis);

liaudies meno tradicijų būrelis (vadovė Genovaitė Zina Petrauskienė);

tekstilės dizaino būrelis (vadovė Laima Paulauskaitė);

meninio konstravimo būrelis (vadovė Jūratė Gecevičienė);

žaislų ir suvenyrų gamybos būrelis (vadovė Irena Semsienė);

finansinio pradžiamokslio būrelis „Jaunasis finansininkas” (vadovė Miglė Mormokaitė).

Vertinimo komisijai teko nelengva užduotis išrinkti pačius geriausius darbus ir paskirti prizines vietas. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas į tai, kaip atspindėta ir perteikta konkurso tema, darbo atlikimo kokybė t. y. estetinis vaizdas, harmonija ir balansas tarp panaudotų elementų. Darbai buvo vertinami keturiose amžiaus grupėse.

I amžiaus grupėje (ikimokyklinio amžiaus vaikai)

I vieta – Valkininkų gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Bitučių“ grupė (auklėtoja Irina Zubkauskienė).

II vieta – Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelis-darželis „Kačiukų“ grupė (auklėtojos – Rima Janulevičienė ir Zita Skliutienė).

III vieta – Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir  priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Bruknelės“ grupė (auklėtojos – Laima Košelevienė, Živilė Pačkauskienė).

II amžiaus grupėje (pradinių klasių mokiniai)

I vieta Varėnos švietimo centro žaislų ir suvenyrų gamybos būrelio mokinės- Goda Maziukaitė,

 3 kl.; Karolina Semsytė, 3kl. (vadovė Irena Semsienė).

II vieta – Varėnos švietimo centro kūrybos ir meno būrelis „Okeanas“ (vadovė Angelė Balciukevičienė).

III vieta – Varėnos švietimo centro keramikos būrelis (vadovas Vidas Savilionis).

III amžiaus grupėje (5-8 klasių mokiniai)

I vieta – Varėnos švietimo centro žaislų ir suvenyrų gamybos būrelio mokinės – Gytė Kašėtaitė, 6 kl.; Milana Barcytė, 6 kl.; Justė Gudaitytė, 5 kl. (vadovė Irena Semsienė).

II vieta – Varėnos švietimo centro aksesuarų gamybos būrelis (vadovė Danguolė Sereičikienė).

IV amžiaus grupėje ( 15 – 19 metų mokiniai)

I vieta – Aistė Blėdaitė, Varėnos švietimo centro liaudies meno tradicijų būrelis (vadovė Genovaitė Zina Petrauskienė).

Varėnos švietimo centro direktorius Raimondas Žilinskas konkurso prizininkams įteikė diplomus, kiti parodos dalyviai buvo paskatinti padėkomis. Visi parodos dalyviai džiaugėsi saldžiomis dovanėlėmis.

Dėkojame vaikams ir jų auklėtojoms, mokytojoms, būrelių vadovams už sukurtus darbelius ir linkime visiems užburiančio, šviesaus Šv. Kalėdų stebuklo bei naujos patirties prisiliečiant prie įvairių meno formų artėjančiais Naujaisiais metais.

Irena Semsienė Varėnos švietinmo centro metodininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: