Buvusiam aplinkosaugininkui – nemalonumai

0
61

Kauno apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje buvęs Varėnos aplinkosaugininkas V. B. kaltinamas pasikėsinimu pavogti iš valstybinės žemės 12-ka riedulių, naminės degtinės laikymu, turint tikslą ją realizuoti, neteisėtu disponavimu psichotropiniais vaistais bei šaudmenimis.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimą organizavo ir kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Tyrimo duomenimis, praėjusių metų balandį vieno Varėnos rajono kaimo gyventojai pastebėjo, kad speciali technika arčiau kelio suvežė didžiulius riedulius, daug metų gulėjusius valstybinėje žemėje. Įtardami, kad riedulius kažkas bando pavogti, žmonės apie tai pranešė Varėnos rajono savivaldybei. Pastarosios atstovams nuvykus į nurodytą vietą, informacija pasitvirtino. Galingu vikšriniu traktoriumi 12-ka riedulių, kurių bendra masė nemažesnė nei 61 tona, buvo išridenti iš miško arčiau kelio galimai ruošiant juos išvežti.

Techniką rieduliams perkelti buvo išsinuomojęs tuometinis Aplinkos ministerijos Alytaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Varėnos rajono agentūros vedėjas V. B. Jis vėliau pareigūnams tvirtino, kad akmenų perkėlimą organizavo norėdamas apžiūrėti, ar jie tiks jo sodyboje kuriamam akmenų parkui. Tačiau riedulių išvežti esą neplanavo, kol nebuvo gavęs leidimo.

V. B. kaltu neprisipažįsta ir dėl neteisėto disponavimo namų gamybos stipriais alkoholiniais gėrimais turint tikslą juos realizuoti. 2020 metų lapkričio mėnesį atliktos kratos metu teisėsaugos pareigūnai jo sodyboje rado 43 litrus naminės degtinės. Kaltinamasis teigia ją įsigijęs savo reikmėms iš nepažįstamo asmens, užsukusio į jo sodybą.

Atliekant kratą V. B. namuose buvo rastos ir galimai neteisėtai laikomos 96 tabletės psichotropinių vaistų bei du 16-o kalibro šoviniai, kuriems laikyti kaltinamasis leidimo neturėjo.

Baudžiamasis kodeksas už svetimo turto vagystę numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 3 metų. Už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą turint tikslą juos platinti baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Už neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis neturint tikslo jas platinti bei neteisėtą šaudmenų laikymą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Byla perduota nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmams.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: