Pasaulio futbolo čempionatas Katare

0
196

Pasaulio futbolo čempionatas 2022 nebus įprastas pasaulio futbolo čempionatas. Žiūrimiausias sporto renginys pasaulyje šį kartą vyks Katare ir nors nebus įprastas, vis tiek pritrauks milijonus žiūrovų.

Katare vyksiantis pasaulio čempionato išskirtinumas bus tame, jog jis vyks lapkričio gruodžio mėnesiais. Įprastai visi pasaulio čempionatai vyksta vasarą, tačiau Katare vasaros laikotarpiu temperatūra yra tokia aukšta, jog tai sukeltų pavojų sportininkams.

Didelį ažiotažą sukėlęs FIFA pasirinkimas pasaulio čempionatą siųsti į Katarą buvo priimtas prieštaringai, tačiau tikimasi, jog FIFA šio sprendimo nepasigailės.

Tai bus 22-asis FIFA pasaulio čempionatas. Jis startuos lapkričio 21 dieną ir pasibaigs gruodžio 18-ąją. Tai bus pirmasis pasaulio čempionatas, kuris yra rengiamas Arabijos šalyse ir vos antrasis pasaulio čempionatas, kuris bus rengiamas visiškai Azijoje. Pirmasis buvo 2002-ųjų vykęs Japonijoje ir Pietų Korėjoje.

Taip pat tai bus paskutinis pasaulio čempionatas, kuriame varžysis 32 komandos. 2026-ųjų pasaulio čempionate Jungtinėse Amerikos Valstijose, Meksikoje ir Kanadoje kovos jau 48 rinktinės iš viso pasaulio.

Tai yra pirmasis pasaulio čempionatas, kuris vyks ne gegužės, birželio ar liepos mėnesiais. Taip pat šis čempionatas bus suspaustas ir vyks 28 dienas, kadangi čempionatas yra rengiamas viduryje klubinio sezono.

Buvo daug įtarimų dėl korupcijos bandant suprasti FIFA sprendimą rengti čempionatą Katare. Nors tyrimas nuslūgo ir jokie kaltinimai nebuvo iškelti, kalbos dar iki šiol nenutyla.

Iš viso pasaulio čempionatą norėjo rengti penkios valstybės. Australija iškrito pirmame raunde, Japonija iškrito antrame raunde, Pietų Korėja iškrito trečiame raunde, o Jungtinės Amerikos Valstijos iškrito ketvirtame raunde. Kataras laimėjo visus keturis raundus surinkdami balsų daugumą.

Negana to, Kataras yra pati mažiausia valstybė, kuriai yra patikėta rengti FIFA pasaulio čempionatą. Kita mažiausia valstybė, kuriai buvo patikėtas pasaulio čempionatas yra Šveicarija (1954 metais), tačiau Šveicarija yra net tris kartus didesnė už Katarą. Negana to, Šveicarija rengė 16 valstybių pasaulio čempionatą.

Nors Katare gali suvilioti ir kazino žaidimai, tačiau šį kartą visų akys kryps į futbolą, kadangi Katare susitiks galybė itin galingų rinktinių.

Į pasaulio čempionatą Katare Afrikos žemynas siųs 5 rinktines, Azija siųs 4,5 (neįskaitant šeimininkų), Europa turės net 13 vietų, Šiaurės ir Centrinė Amerika bei Karibai turės 3,5 vietų, Okeanija turės 0,5, o Pietų Amerika turės 4,5 vietų.

Kol kas dar nėra išdalintos visos vietos į pasaulio čempionatą, tačiau komandų kontūrai jau aiškėja. Pasaulio čempionate vietą kaip šeimininkė turi jau Kataras, kuriam tai bus debiutas planetos pirmenybėse.

Pirmoji sportiniu principu vietą užsitikrino Vokietija, kuri triumfavo atrankos J grupėje. Vokietija planetos pirmenybėse yra triumfavusi keturis kartus, o paskutinį – 2014-aisiais. Vėliau vietą pasaulio čempionate užsitikrino ir Danija triumfavusi F grupės atrankoje. Danijos geriausias pasiekimas pasaulio čempionate – ketvirtfinalis 1998-aisiais.

Vietą čempionate jau turi ir Brazilijos rinktinė, kuri čempionate yra triumfavusi net penkis kartus, tačiau tai paskutinį kartą padarė 2002-aisiais. Čempionės titulą ginsianti Prancūzija taip pat jau turi kelialapį į pasaulio čempionatą. D grupėje triumfavę prancūzai dukart yra laimėję pasaulio čempionatą – 1998-aisiais ir 2018-aisiais.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: