Merkinės fabrikas trijų upių santakos peizaže kviečia klausytis „Operos su džinsais“

0
65
Merkinės fabriko panarama

Opera ir džinsai? Atrodo nesuderinama? Tačiau Merkinėje įmanomi dar ne tokie dalykai. Merkinės fabrikas  kviečia atvykti į operą, kurioje džinsai taps privalomu aprangos atributu ir operos dainininkams, ir klausytojams. Iškart po Joninių, birželio 25 dieną, 19 valandą Merkinės dvarvietės pievoje vyks nemokamas trijų operos solistų Rafailo Karpio, Šarūno Šapalo ir Laimono Pautieniaus pasirodymas „Opera su džinsais“.

Merkinė garsėja ne tik neįtikėtina istorija, įkvepiančio grožio kraštovaizdžiu, bet ir tuo, kad šiame mieste užaugo ne vienas Lietuvos operos solistas. „Opera su džinsais“ į gimtąjį miestą pakvietė sugrįžti net tris gerai žinomus atlikėjus – Rafailą Karpį, Šarūną Šapalą ir Laimoną Pautienių.

Prisimindamas gimtąjį miestelį, operos solistas Laimonas Pautienius Merkinę vadina miestu. Galbūt dėl to, kad dar nuo vaikystės jos ribos du kartus per savaitę išsiplėsdavo iki pat Varėnos, kurioje atlikėjas lankė muzikos mokyklą. Solistas kaip dabar prisimena: grįždavęs namo paskutiniu autobusu vėlai vakare – tai būdavusios labiausiai nekenčiamos savaitės dienos. Nuo mokyklos svajojęs tapti mediku, Laimonas gero tėvų bičiulio, šviesios atminties maestro Virgilijaus Noreikos buvo pastūmėtas dainuoti ir atrado savo kelią į operą.

Dar būdamas studentu, Laimonas tapo ir savo sūnėno, šiandien irgi gerai žinomo operos solisto Šarūno Šapalo įkvepėju: „Laimonas – mano krikšto tėvas ir pirmas dainininkas, kurį pažinojau. Važiuodavau žiūrėti jo spektaklių: „Carmen“, paskui „Pilėnai“, Trakų pilyje. 17 metų, Laimono mama ir mano močiutė, nusprendė mane ruošti „Dainų dainelės“ konkursui. Sudainavau konkurse, o paskui jau buvo neišvengiama – nieko kito ir nenorėjau, tik tapti dainininku“ – prisiminimais dalinosi iš Merkinės kilęs ir dažnai čia grįžtantis operos atlikėjas.   

Merkinė yra paslaptingas ir trečiojo renginio solisto – Rafailo Karpio giminės istorijos puslapis. Tai miestas, kuriame gimė jo senelis ir palaidoti proseneliai. Ne be reikalo „Operos su džinsais“ idėja ir gimė Rafailui besišnekučiuojant su Merkinės fabriko įkūrėju Vytaru Radzevičiumi: „O kas, jei trijų upių santakoje uždainuotų žuvys?“. Simboliška, kad garsių operos atlikėjų Rafailo Karpio ir Šarūno Šapalo pavardės leis įgyvendinti šią fantasmagorišką ir kiek komišką mintį.

„Programa, kaip ir koncerto pavadinimas, turėtų būti neįpareigojanti – paneigiant kai kurių galvose esančius stereotipus, kad opera skirta tik elitui. Greta rimtų arijų bei duetų stengsimės žiūrovus palinksminti linksmesnis, gal netgi komiškais kūriniais“ – apie unikalų renginį Merkinės fabrike kalbėjo operos solistas Rafailas Karpis.  

Nuo vaikystės regėtas, daugybę prisiminimų keliantis Merkinės gamtos grožis „Operai su džinsais“ neabejotinai pridės spalvų, kaitins ir atlikėjų, ir klausytojų vaizduotę. Kad dainuoti operą įmanoma ne tik teatro scenoje per savo karjerą yra įsitikinę visi trys „Operos su džinsais“ solistai. „Svarbu nebūtų šalta“, – juokavo Laimonas Pautienius ir sakė, kad liko tik išsirinkti, kurie džinsai labiau tinka – labiau, ar mažiau suplyšę. 

Populiarūs operos, operečių ir estrados kūriniai bus atliekami po atviru dangumi, trijų upių santakos peizaže. Nauja neįprastos operos tradicija Merkinės fabrike užgims birželio 25 dieną, 19 valandą. Kviečiame su savimi turėti patogią kėdutę ar dekį ir įsitaisius pievoje pasimėgauti „Opera su džinsais“.

„Operos su džinsais“ konferensjė Vytaras Radzevičius primena, kad džinsai – būtinas renginio aprangos kodas.

Renginys nemokamas, daugiau informacijos ieškokite „Merkinės fabrikas“ Facebook paskyroje.

Renginiai finansuojami tarptautinio projekto „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: